Dzisiaj jest: 17.9.2021, imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza

Reklama:

Zmiany stawek podatku od nieruchomości

Dodano: 2 lata temu Czytane: 847 Autor:

Od 5 do niespełna 90 groszy – o tyle, w zależności od funkcji obiektu, zwiększy się miesięczna stawka podatku od nieruchomości w Rumi.

Zmiany stawek podatku od nieruchomości

Od 5 do niespełna 90 groszy – o tyle, w zależności od funkcji obiektu, zwiększy się miesięczna stawka podatku od nieruchomości w Rumi. Taka decyzja zapadła 30 października podczas sesji rady miejskiej. Zmiany wysokości opłat stanowią pokłosie wzrostu cen towarów i usług, a także obciążeń finansowych spadających na samorządy. Nowe stawki wejdą w życie od nowego roku.


Ogólnopolska tendencja

Zgodnie z obwieszczeniem ministra finansów, stawki podatku od nieruchomości w 2020 roku mogą ulec podwyższeniu o wskaźnik wzrostu cen towarów i usług, który wynosi 1,8%. W regionie wszystkie samorządy wprowadzają wyższe opłaty od nieruchomości, a identyczne jak w Rumi stawki będą obowiązywać m.in. w Pucku, Kosakowie, Gdyni, Sopocie i Gdańsku.


Szacunkowe wyliczenia

W praktyce opłaty, w porównaniu do 2019 roku, w skali miesiąca wzrosną średnio o kilkadziesiąt groszy w przypadku samodzielnych lokali mieszkalnych i o kilka złotych w przypadku budynków mieszkalnych. Z kolei przewidywany wzrost podatku dla posiadaczy nieruchomości przeznaczonych na działalność gospodarczą to przeciętnie około 11 złotych miesięcznie. Należy pamiętać, że są to jedynie orientacyjne kwoty, a ich rzeczywista wysokość jest zależna od powierzchni użytkowej budynków i gruntów.


Poniższa tabela przedstawia średnie wyliczenia


 

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl