Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

Wystawa w Stacji Kultura – taniec w fotografiach Agnieszki Doborzyńskiej i Bartosza Bańki

Dodano: 2 lata temu Czytane: 250 Autor:

W październiku w Stacji Kultura można podziwiać wystawę fotografii tańca autorstwa Agnieszki Doborzyńskiej i Bartosza Bańki.

Wystawa w Stacji Kultura – taniec w fotografiach Agnieszki Doborzyńskiej i Bartosza Bańki

W październiku w Stacji Kultura można podziwiać wystawę fotografii tańca autorstwa Agnieszki Doborzyńskiej i Bartosza Bańki. Bohaterkami prac są uczestniczki projektu „Obłoki jasne nad tobą. Słowo. Obraz. Taniec.”, na który biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Muzyki i Tańca.
 

Od marca do czerwca młodzież brała udział w różnorodnych warsztatach tanecznych, teatralnych i kostiumograficznych prowadzonych przez doświadczonych twórców. Zwieńczeniem trzymiesięcznej pracy był spektakl teatru tańca inspirowany tomikiem poezji Pawła Huelle pt. „Obłoki jasne nad tobą”.

Fotografowie (Agnieszka Doborzyńska i Bartosz Bańka) oraz filmowiec (Mariusz Hybiak) towarzyszyli uczestniczkom podczas całego procesu pracy nad spektaklem. Wystawa prezentuje najciekawsze fotografie ilustrujące bogactwo działań realizowanych w ramach projektu oraz jego zwieńczenie – widowiskowy spektakl taneczny, który zaprezentowany został w przestrzeni wypożyczalni Stacji Kultura 12 czerwca tego roku.
 

Uroczysty wernisaż wystawy odbył się 20 września tego roku w Stacji Kultura. Wydarzeniu towarzyszyła premiera filmu ilustrującego działania i zmagania uczestniczek w trakcie pracy nad spektaklem oraz ukoronowanie tych zmagań – spektakularny spektakl taneczny do słów Pawła Huelle zawartych w tomiku „Obłoki jasne nad tobą”.
 

O projekcie: Motywem przewodnim projektu była twórczość gdańskiego pisarza i poety Pawła Huelle, którego premiera tomiku „Obłoki jasne nad tobą” odbyła się w Stacji Kultura w maju 2018 roku. Wiersze stały się pretekstem do stworzenia teatru tańca, który połączył z pozoru odmienne dziedziny sztuki (poezję, obraz i taniec). W przedsięwzięciu uczestniczyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Rumi. Od marca do czerwca 2019 roku młodzież wzięła udział w warsztatach tańca klasycznego, współczesnego, improwizacji, jazzu, tańca afrykańskiego oraz w zajęciach kostiumograficznych i performatywnych, a także wybrała się do Opery Bałtyckiej na spektakl „B jak Balet”. Zwieńczeniem i interdyscyplinarnym podsumowaniem wszystkich zajęć i doświadczeń zebranych podczas projektu był spektakl przygotowany przez młodzież pod kierunkiem profesjonalnych tancerzy i choreografów.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.