Dzisiaj jest: 21.6.2021, imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Reklama:

Upamiętnili ofiary Powstania Warszawskiego

Dodano: 2 lata temu Czytane: 321 Autor:

Kilkadziesiąt osób oddało hołd bohaterom, którzy walczyli o wolną Polskę podczas Powstania Warszawskiego.

Upamiętnili ofiary Powstania Warszawskiego

Kilkadziesiąt osób oddało hołd bohaterom, którzy walczyli o wolną Polskę podczas Powstania Warszawskiego. Patriotyczna uroczystość, z okazji 75. rocznicy zrywu, odbyła się w czwartkowe popołudnie (1 sierpnia) pod pomnikiem Armii Krajowej w Rumi.
 

Obchody tradycyjnie rozpoczęły się wyciem syren alarmowych o godzinie „W”. Po uczczeniu pamięci o poległych minutą ciszy nastąpiło składanie kwiatów, w którym uczestniczyli m.in. żołnierze, kombatanci, harcerze i samorządowcy. Na zakończenie przemawiali przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki oraz wiceburmistrz Piotr Wittbrodt.

Bohaterów tamtych dni jest coraz mniej. Musimy być świadomi, że jesteśmy ostatnim pokoleniem, które ma szansę na żywo posłuchać ich opowieści, dlatego przeczytałem przesłanie powstańców do młodych ludzi. To uniwersalne słowa, które tak naprawdę skierowane są do nas wszystkich – mówi Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi. – Wolność, miłość do ojczyzny, honor, prawość, przyjaźń, tolerancja i pomoc słabszym – między innymi te wartości przyświecały powstańcom i powinny przyświecać również nam, bo dzięki temu świat może być lepszy – podsumowuje.

Po uroczystości chętni mogli wziąć udział w mszy świętej poświęconej pamięci powstańców oraz ojczyźnie. Nabożeństwo odbywało się w Kościele pw. błogosławionego Edmunda Bojanowskiego.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Sprawdź! Jak załatwić w Rumi sprawy urzędowe w dobie pandemii