Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Najlepsi ósmoklasiści z Rumi zostali nagrodzeni

Dodano: rok temu Czytane: 670 Autor:

Dziewięcioro tegorocznych absolwentów rumskich szkół podstawowych, którzy mogą się pochwalić nie tylko najwyższą średnią ocen, ale i dodatkowymi osiągnięciami, zostało uhonorowanych ...

Najlepsi ósmoklasiści z Rumi zostali nagrodzeni

Dziewięcioro tegorocznych absolwentów rumskich szkół podstawowych, którzy mogą się pochwalić nie tylko najwyższą średnią ocen, ale i dodatkowymi osiągnięciami, zostało uhonorowanych przez przedstawicieli władz miasta.
 

Uroczystość wręczenia wyróżnień dla najlepszych absolwentów szkół podstawowych odbyła się w czwartkowe popołudnie (25 czerwca) przed Miejskim Domem Kultury w Rumi. Absolwentom klas ósmych towarzyszyły rodziny, przyjaciele oraz przedstawiciele ukończonych przez nich szkół. Nagrody rzeczowe i dyplomy wręczali wspólnie wiceburmistrz Piotr Wittbrodt oraz przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Woźniak.
 

Ci wspaniali młodzi ludzie wyróżniają się wśród rówieśników pracowitością, systematycznością, zaangażowaniem oraz działalnością społeczną. Jestem przekonany, że o ich dalszych osiągnięciach będzie jeszcze głośno – powiedział Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz do spraw społecznych. – Rodzicom gratuluję tak wyjątkowych dzieci, a nauczycielom dziękuje za udzielone wsparcie. No i oczywiście życzę wszystkim udanych wakacji – dodał.


Zwieńczeniem spotkania były pamiątkowe zdjęcia.
 Sylwetki nagrodzonych:

  • Mikołaj Kurkowski – absolwent Szkoły Podstawowej nr 9 im. kpt. Karola Olgierda Borchardta. Mikołaj uzyskał średnią ocen na koniec ósmej klasy 6,0 oraz zachowanie wzorowe. Jest finalistą Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego oraz wojewódzkiego etapu Pomorskiej Ligi Zadaniowej z fizyki dla uczniów klas VII i VIII, a także laureatem XXV Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Ponadto Mikołaj jest dwukrotnym stypendystą marszałka województwa pomorskiego oraz otrzymał stypendium burmistrza Rumi. Reprezentował szkołę w projekcie „Zdolni z Pomorza”.   
  • Julia Chmielecka – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Brzechwy. Julia uzyskała średnią ocen na koniec ósmej klasy 6,0 oraz zachowanie wzorowe. W ostatnich trzech latach szkolnych była wielokrotną laureatką i finalistką konkurów o zasięgu wojewódzkim z języka angielskiego, polskiego, niemieckiego i matematyki. Ponadto jest stypendystką marszałka województwa pomorskiego oraz otrzymała stypendium burmistrza Rumi. Aktywnie działa w rumskiej drużynie WOPR, biorąc udział w pokazach ratowniczych na terenie szkoły oraz miasta.
  • Teresa Drabik – absolwentka Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Świętej Rodziny. Teresa uzyskała średnią ocen na koniec ósmej klasy 5,67 i zachowanie wzorowe. Teresę cechuje wysoka kultura osobista w szkole i poza nią. Jest wrażliwa na potrzeby innych osób. Zawsze służy pomocą kolegom i nauczycielom. Umie współpracować z nauczycielami i rówieśnikami, dotrzymuje słowa, jest solidna i pracowita. Pasjonuje się gimnastyką artystyczną, w której realizuje swoje marzenia i zainteresowania.
  • Jan Górecki – absolwent Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej. Jan uzyskał średnią ocen na koniec ósmej klasy 6,0 oraz zachowanie wzorowe. Jest laureatem wojewódzkich konkursów z matematyki i fizyki, finalistą Pomorskiej Ligi „Zdolni z Pomorza” oraz międzynarodowego konkursu „Kangur”. Jest również zawodnikiem szkolnej drużyny unihokeja, z którą zdobył I miejsce na wojewódzkich igrzyskach młodzieży szkolnej. Ponadto reprezentował szkołę w 38. finale Odysei Umysłu, zajmując wraz zespołem IV miejsce na świecie i I miejsce w Polsce. Czynnie uczestniczy w różnego rodzaju projektach i akcjach charytatywnych organizowanych w szkole oraz dla społeczności lokalnej.
  • Michał Kleina – absolwent Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. św. Dominika Savio. Michał uzyskał średnią ocen na koniec ósmej klasy 6,0 oraz zachowanie wzorowe. Jest uzdolniony głównie w kierunkach ścisłych, a jego pasją jest chemia, fizyka i matematyka. Cechuje go wysoka kultura osobista w szkole i poza nią. Michał jest laureatem konkursu kuratoryjnego z chemii i finalistą konkursu z geografii. W tym roku został finalistą konkursu  „Wygraj Indeks” na Wydział Chemii Politechniki Gdańskiej.
  • Tymoteusz Zaremba – absolwent Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka. Tymoteusz uzyskał średnią ocen na koniec ósmej klasy 5,41 oraz zachowanie wzorowe. Jest osobą bardzo zaangażowaną w działania na rzecz szkoły, którą reprezentował w wielu uroczystościach szkolnych i miejskich. Czynnie uczestniczył także w pracach samorządu uczniowskiego, biorąc udział w akcjach i projektach na rzecz społeczności uczniowskiej. Jego pasją jest historia.  
  • Paulina Michalska – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 6 im. A Majkowskiego. Paulina uzyskała średnią ocen na koniec ósmej klasy 5,83 oraz zachowanie wzorowe. Jest osobą wszechstronnie uzdolnioną – tworzy piękne prace plastyczne, uczęszcza do szkoły muzycznej, swoimi występami wokalnymi wielokrotnie uświetniała imprezy szkolne, a także miejskie. W czasie tych kilku lat nauki w szkole Paulina brała udział w wielu konkursach przedmiotowych, została między innymi laureatką konkursu kuratoryjnego z języka polskiego.
  • Wiktoria Białek – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 7 im. Karola Wojtyły. Wiktoria uzyskała średnią ocen na koniec ósmej klasy 5,5 oraz zachowanie wzorowe. Ponadto jest laureatką powiatowego konkursu języka angielskiego organizowanego przez I LO w Wejherowie oraz uczestniczką etapu rejonowego konkursu języka polskiego. Wiktoria aktywnie działała w samorządzie klasowym i szkolnym oraz intensywnie udzielała się w wolontariacie, poświęcając czas na przygotowanie i organizowanie rajdów przygodowych dla dzieci.
  • Oliwia Helbik – absolwentka Szkoły Podstawowej nr 8 im. ks. Stanisława Ormińskiego. Oliwia uzyskała średnią ocen na koniec ósmej klasy 5,56 oraz zachowanie wzorowe. Jest osobą utalentowaną literacko, plastycznie i muzycznie. Do najważniejszych osiągnięć Oliwii w tym roku szkolnym można zaliczyć: I miejsce w wojewódzkim konkursie „Nie ma Kaszub bez Poloni, A bez Kaszub Polści”, grand prix w III wojewódzkim konkursie plastycznym pt. „Tu żyjemy” oraz w XXVI pomorskim konkursie literacko-plastycznym pt. „Gwiazdka tuż, tuż”.
Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl