Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Kolejni nauczyciele zdali egzamin i otrzymali awanse

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1026 Autor:

Kolejni nauczyciele zdali egzamin i otrzymali awanse

Dziewięcioro nauczycieli z Rumi wspięło się na kolejny szczebel kariery zawodowej, stając się nauczycielami mianowanymi. Ślubowanie oraz wręczenie aktów odbyło się w środę (28 sierpnia) na terenie urzędu miasta w obecności wiceburmistrza miasta Marcina Kurkowskiego oraz przewodniczącego rady miejskiej Ariela Sinickiego.

Po zdanym w lipcu egzaminie przyszedł czas na zwieńczenie sukcesu, czyli uroczyste wręczenie aktów awansu zawodowego, które z rąk przedstawicieli władz miasta otrzymali: Joanna Górecka (Przedszkole pod Topolą), Aleksandra Barzowska-Witko (SP nr 6), Lucyna Chylewska (SP nr 6), Aleksandra Jagodzińska (SP nr 6), Marianna Kowalik-Świrska (SP nr 6), Aleksandra Rozkrut (SP nr 6), Małgorzata Słowińska (ZSO), Małgorzata Suchocka (ZSO) oraz Artur Ziniewicz (ZSO).

O awans na nauczyciela mianowanego można się starać po przepracowaniu dwóch lat jako nauczyciel kontraktowy. Staż na nauczyciela mianowanego trwa 2 lata i 9 miesięcy, lecz może zostać przedłużony, gdy podczas jego realizacji nauczyciel będzie nieobecny w pracy m.in. z powodu korzystania z uprawnień rodzicielskich. Mianowanie jest odrębną od umowy o pracę podstawą nawiązania stosunku pracy, która przede wszystkim gwarantuje większą stabilność zatrudnienia.

W ostatnim czasie powierzone zostały również stanowiska dyrektora „Przedszkola pod Topolą” Katarzynie Krzebietke oraz dyrektora przedszkola „Bajka” Adeli Baranowskiej.

UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.