Dzisiaj jest: 17.2.2020, imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza

Kolejni nauczyciele zdali egzamin i otrzymali awanse

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 256 Autor:

Kolejni nauczyciele zdali egzamin i otrzymali awanse

Dziewięcioro nauczycieli z Rumi wspięło się na kolejny szczebel kariery zawodowej, stając się nauczycielami mianowanymi. Ślubowanie oraz wręczenie aktów odbyło się w środę (28 sierpnia) na terenie urzędu miasta w obecności wiceburmistrza miasta Marcina Kurkowskiego oraz przewodniczącego rady miejskiej Ariela Sinickiego.

Po zdanym w lipcu egzaminie przyszedł czas na zwieńczenie sukcesu, czyli uroczyste wręczenie aktów awansu zawodowego, które z rąk przedstawicieli władz miasta otrzymali: Joanna Górecka (Przedszkole pod Topolą), Aleksandra Barzowska-Witko (SP nr 6), Lucyna Chylewska (SP nr 6), Aleksandra Jagodzińska (SP nr 6), Marianna Kowalik-Świrska (SP nr 6), Aleksandra Rozkrut (SP nr 6), Małgorzata Słowińska (ZSO), Małgorzata Suchocka (ZSO) oraz Artur Ziniewicz (ZSO).

O awans na nauczyciela mianowanego można się starać po przepracowaniu dwóch lat jako nauczyciel kontraktowy. Staż na nauczyciela mianowanego trwa 2 lata i 9 miesięcy, lecz może zostać przedłużony, gdy podczas jego realizacji nauczyciel będzie nieobecny w pracy m.in. z powodu korzystania z uprawnień rodzicielskich. Mianowanie jest odrębną od umowy o pracę podstawą nawiązania stosunku pracy, która przede wszystkim gwarantuje większą stabilność zatrudnienia.

W ostatnim czasie powierzone zostały również stanowiska dyrektora „Przedszkola pod Topolą” Katarzynie Krzebietke oraz dyrektora przedszkola „Bajka” Adeli Baranowskiej.

UWAGA ! - Ostrzegamy przed oszustami działającymi metodą tzw. na policjanta. Apelujemy aby nie przekazywać pieniędzy obcym osobom i dzwonić pod numer 112 !