Dzisiaj jest: 15.6.2021, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Reklama:

Kolejni nauczyciele zdali egzamin i otrzymali awanse

Dodano: 2 lata temu Czytane: 896 Autor:

Dziewięcioro nauczycieli z Rumi wspięło się na kolejny szczebel kariery zawodowej, stając się nauczycielami mianowanymi.

Kolejni nauczyciele zdali egzamin i otrzymali awanse

Dziewięcioro nauczycieli z Rumi wspięło się na kolejny szczebel kariery zawodowej, stając się nauczycielami mianowanymi. Ślubowanie oraz wręczenie aktów odbyło się w środę (28 sierpnia) na terenie urzędu miasta w obecności wiceburmistrza miasta Marcina Kurkowskiego oraz przewodniczącego rady miejskiej Ariela Sinickiego.
 

Po zdanym w lipcu egzaminie przyszedł czas na zwieńczenie sukcesu, czyli uroczyste wręczenie aktów awansu zawodowego, które z rąk przedstawicieli władz miasta otrzymali: Joanna Górecka (Przedszkole pod Topolą), Aleksandra Barzowska-Witko (SP nr 6), Lucyna Chylewska (SP nr 6), Aleksandra Jagodzińska (SP nr 6), Marianna Kowalik-Świrska (SP nr 6), Aleksandra Rozkrut (SP nr 6), Małgorzata Słowińska (ZSO), Małgorzata Suchocka (ZSO) oraz Artur Ziniewicz (ZSO).
 

O awans na nauczyciela mianowanego można się starać po przepracowaniu dwóch lat jako nauczyciel kontraktowy. Staż na nauczyciela mianowanego trwa 2 lata i 9 miesięcy, lecz może zostać przedłużony, gdy podczas jego realizacji nauczyciel będzie nieobecny w pracy m.in. z powodu korzystania z uprawnień rodzicielskich. Mianowanie jest odrębną od umowy o pracę podstawą nawiązania stosunku pracy, która przede wszystkim gwarantuje większą stabilność zatrudnienia.
 

W ostatnim czasie powierzone zostały również stanowiska dyrektora „Przedszkola pod Topolą” Katarzynie Krzebietke oraz dyrektora przedszkola „Bajka” Adeli Baranowskiej.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Sprawdź! Jak załatwić w Rumi sprawy urzędowe w dobie pandemii