Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Akcja przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2019”

Dodano: 2 lata temu Czytane: 505 Autor:

Polska Spółka Gazownictwa oddział w Gdańsku od 8 do 10 października, między innymi na terenie Rumi, przeprowadza akcję przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2019”.

Akcja przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2019”

Polska Spółka Gazownictwa oddział w Gdańsku od 8 do 10 października, między innymi na terenie Rumi, przeprowadza akcję przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2019”.
 

Celem przedsięwzięcia jest wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej oraz instalacjach wewnętrznych w budynkach.

Wykryte nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej do kurka głównego będą usuwane przez pracowników PSG oddział w Gdańsku.
 

Usuwanie nieszczelności stwierdzonych na instalacjach wewnętrznych i urządzeniach zlokalizowanych w budynkach jest obowiązkiem właścicieli i administratorów obiektów.
 

Podczas akcji służby pogotowia gazowego będą pracować przez całą dobę.
 

Czym jest przewonienie gazu ziemnego?

Co najmniej raz w roku, w trosce o bezpieczeństwo odbiorców gazu, Polska Spółka Gazownictwa przeprowadza akcję przewonienia gazu ziemnego.

Akcja przewonienia polega na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej. W związku z tym zapach gazu staje się intensywniejszy, co umożliwia wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych.

W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu, należy niezwłocznie powiadomić służby Polskiej Spółki Gazownictwa pod numerem alarmowym 992.

Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i niesprawności urządzeń gazowych (np. zanieczyszczeniu palników, czy ich niewłaściwej regulacji). Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa, natomiast usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji i urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub administracji obiektów.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl