Dzisiaj jest: 29.5.2020, imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

KORONAWIRUS - Ważne informacje ! SPRAWDŹ !

Reklama:

Projekt uchwały antysmogowej dla województwa pomorskiego

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 253 Autor:

Zarząd Województwa Pomorskiego przyjął projekt uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa ...

Projekt uchwały antysmogowej dla województwa pomorskiego

Zarząd Województwa Pomorskiego przyjął projekt uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa, z wyłączeniem Sopotu, ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw – tzw. „uchwały antysmogowej dla województwa pomorskiego”.
 

Przedmiotowa uchwała określa wymagania w zakresie spalanych paliw i parametrów technicznych źródeł ciepła na terenie całego województwa, z wyjątkiem Sopotu, a więc również w Rumi. Dotyczy m.in. większości kotłów, pieców oraz kominków stosowanych w budynkach jedno- i wielorodzinnych.
 

Zmiany względem obecnego stanu prawnego mogą być istotne dla mieszkańców, a niezastosowanie się do wprowadzanych obowiązków może wiązać się z karą grzywny, dlatego wskazane jest zapoznane się z projektem uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego i, w przypadku uwag, udział w konsultacjach społecznych, zanim uchwała zostanie przyjęta.
 

Konsultacje trwają od 24 października do 29 listopada 2019 roku.
 

Treść komunikatu dotyczącego uchwały – plik PDF.


 
Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! WAŻNE ! ------->>> KORONAWIRUS – najważniejsze informacje, zalecenia i decyzje podjęte ze względów profilaktycznych przez Burmistrza Rumi