Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

Projekt uchwały antysmogowej dla województwa pomorskiego

Dodano: 2 lata temu Czytane: 421 Autor:

Zarząd Województwa Pomorskiego przyjął projekt uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa ...

Projekt uchwały antysmogowej dla województwa pomorskiego

Zarząd Województwa Pomorskiego przyjął projekt uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa, z wyłączeniem Sopotu, ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw – tzw. „uchwały antysmogowej dla województwa pomorskiego”.
 

Przedmiotowa uchwała określa wymagania w zakresie spalanych paliw i parametrów technicznych źródeł ciepła na terenie całego województwa, z wyjątkiem Sopotu, a więc również w Rumi. Dotyczy m.in. większości kotłów, pieców oraz kominków stosowanych w budynkach jedno- i wielorodzinnych.
 

Zmiany względem obecnego stanu prawnego mogą być istotne dla mieszkańców, a niezastosowanie się do wprowadzanych obowiązków może wiązać się z karą grzywny, dlatego wskazane jest zapoznane się z projektem uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego i, w przypadku uwag, udział w konsultacjach społecznych, zanim uchwała zostanie przyjęta.
 

Konsultacje trwają od 24 października do 29 listopada 2019 roku.
 

Treść komunikatu dotyczącego uchwały – plik PDF.


 
Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.