Dzisiaj jest: 29.5.2020, imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

KORONAWIRUS - Ważne informacje ! SPRAWDŹ !

Projekt uchwały antysmogowej dla województwa pomorskiego

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 253 Autor:

Projekt uchwały antysmogowej dla województwa pomorskiego

Zarząd Województwa Pomorskiego przyjął projekt uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa, z wyłączeniem Sopotu, ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw – tzw. „uchwały antysmogowej dla województwa pomorskiego”.

Przedmiotowa uchwała określa wymagania w zakresie spalanych paliw i parametrów technicznych źródeł ciepła na terenie całego województwa, z wyjątkiem Sopotu, a więc również w Rumi. Dotyczy m.in. większości kotłów, pieców oraz kominków stosowanych w budynkach jedno- i wielorodzinnych.

Zmiany względem obecnego stanu prawnego mogą być istotne dla mieszkańców, a niezastosowanie się do wprowadzanych obowiązków może wiązać się z karą grzywny, dlatego wskazane jest zapoznane się z projektem uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego i, w przypadku uwag, udział w konsultacjach społecznych, zanim uchwała zostanie przyjęta.

Konsultacje trwają od 24 października do 29 listopada 2019 roku.

Treść komunikatu dotyczącego uchwały – plik PDF.

UWAGA ! WAŻNE ! ------->>> KORONAWIRUS – najważniejsze informacje, zalecenia i decyzje podjęte ze względów profilaktycznych przez Burmistrza Rumi