Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Młodzież zorganizowała sportowe Mikołajki dla przedszkolaków

Dodano: 2 lata temu Czytane: 439 Autor:

Uczniowie klas siódmych i ósmych ze Szkoły Podstawowej numer 8 w Rumi przygotowali 24. mikołajkową olimpiadę dla przedszkolaków.

Młodzież zorganizowała sportowe Mikołajki dla przedszkolaków

Uczniowie klas siódmych i ósmych ze Szkoły Podstawowej numer 8 w Rumi przygotowali 24. mikołajkową olimpiadę dla przedszkolaków. Wybrane w drodze eliminacji 15-osobowe reprezentacje rywalizowały w hali MOSiR. Nagrodą za sportowy wysiłek były ufundowane przez sponsorów upominki.
 

Wychowankowie rumskich szkół i przedszkoli w wieku do 6 lat spotkali się ze starszymi kolegami i koleżankami w piątek 29 listopada. Młodzież, w ramach akcji „Olimpiada u Mikołaja – Ósemka przedszkolakowi”, przygotowała szereg sportowo-rekreacyjnych atrakcji. W organizacji wspierali uczniów nauczyciele, sponsorzy oraz pracownicy MOSiR-u.

Cieszę się, że już po raz 17. możemy organizować tę imprezę tutaj, w hali MOSiR. Dzięki temu możemy pokazać dzieciom, dlaczego warto odwiedzać naszą halę widowiskowo-sportową, a także dzielić z nimi radość ze sportowej rywalizacji – powiedziała Jolanta Król, dyrektor MOSiR w Rumi.

Po intensywnej rozgrzewce dzieci przystąpiły do konkurencji, wśród których pojawiły się: skoki w dal, spacer z piłeczką na patelni, rzuty piłką do kosza czy sprint połączony ze slalomem. Sportowym zmaganiom towarzyszył głośny doping, który prowadzili zebrani na trybunach rówieśnicy zawodników. Nie zabrakło nie tylko oklasków, okrzyków i transparentów, ale i świątecznego akcentu.

Jest to wspaniałe wejście w ten świąteczno-noworoczny czas. Zawsze traktuję tę olimpiadę jako początek tego chyba najprzyjemniejszego w ciągu całego roku okresu – powiedział Marcin Kurkowski, wiceburmistrz Rumi. – Bez zaangażowania wielu osób nie byłoby to możliwe, dlatego bardzo dziękuję wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do organizacji tego wydarzenia – dodał.

Zwieńczeniem „Olimpiady u Mikołaja” było wręczenie najlepszym sportowcom medali oraz nagród. Ponadto uczniowie SP nr 8 zaprezentowali przedszkolakom spektakl teatralny pt. „Opowieść wigilijna”.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl