Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Agnieszka Skawińska podsumowała 10 lat na scenie

Dodano: 2 lata temu Czytane: 646 Autor:

Recitalem pt. „Może jestem…” dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi Agnieszka Skawińska podsumowała 10-lecie pracy artystycznej.

Agnieszka Skawińska podsumowała 10 lat na scenie

Recitalem pt. „Może jestem…” dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi Agnieszka Skawińska podsumowała 10-lecie pracy artystycznej. Jubileuszowy koncert wypełnił po brzegi salę Dworku pod Lipami, a wśród widzów nie zabrakło artystów, przyjaciół i przedstawicieli władz miasta.
 

Agnieszka Skawińska od 2016 roku pełni funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Rumi, niemniej pierwsze artystyczne kroki stawiała już jako kilkuletnia dziewczynka. Jako profesjonalna aktorka zadebiutowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Przez wiele lat współpracowała z różnymi teatrami w Polsce, m.in. Teatrem Polskim w Szczecinie czy Teatrem Gdynia Główna. Występowała również dla publiczności polonijnej w Szwecji, Niemczech, Rumunii i Kanadzie. Jest animatorką życia kulturalnego i pomysłodawczynią projektów edukacyjno-artystycznych takich jak: „Rumski Wokal”, „Wierszogadanie” czy „Lekcje z Kulturą”.
 

Z okazji jubileuszu pracy artystycznej w minioną sobotę (25 stycznia) aktorka zaprezentowała zarówno utwory sentymentalne, jak i te pełne humoru. W wykonanie niektórych z nich została zaangażowana także publiczność. Wydarzenie było również okazją do wspomnień związanych z pierwszymi artystycznymi krokami, które Agnieszka Skawińska stawiała właśnie w rumskim MDK-u.  

Jestem niezwykle wzruszona reakcją zebranych gości, a także ilością pięknych słów oraz życzeń na kolejne lata. To daje mi ogromną siłę i motywację do podejmowania dalszych działań artystycznych – przyznaje Agnieszka Skawińska.

Podczas jubileuszowego wieczoru artystce towarzyszyli na scenie: wiolonczelistka i autorka recitalu Agata Oriana Kwahs oraz pianista Maciej Łyszkiewicz, twórca zespołów: Leszcze, No Limits, Iza&Latynoscy Brothers i Łyczacza, a także autor przebojów: „Ta dziewczyna” i „Kombinuj dziewczyno”.

Wśród widzów obecni byli przyjaciele i miłośnicy twórczości Agnieszki Skawińskiej, a także przedstawiciele władz miasta, w tym wiceburmistrz Piotr Wittbrodt oraz przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki.

Czułam się wyjątkowo, bo jedna z piosenek była poniekąd o mnie. Sala była wypełniona gośćmi po brzegi, a radość i wesołość udzieliła się każdemu – przyznaje Lucyna Miotk, przewodnicząca Komisji Kultury.

To był naprawdę wyjątkowy wieczór, który tylko potwierdził ogromny talent, pasję i zaangażowanie pani dyrektor MDK-u. Było raz radośnie, raz poważnie, a w jednym utworze miałem nawet przyjemność zagrać na grzechotce – mówi Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi. – Jubilatce życzę kolejnych udanych lat pracy, nowych projektów i wyzwań – podsumowuje.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !