Dzisiaj jest: 28.10.2021, imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty

Reklama:

Koronawirus. Sopot – ważne informacje dla sopocian

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1073 Autor:

Koronawirus – ważne informacje dla sopocian

Koronawirus. Sopot – ważne informacje dla sopocian

Sopot zamyka instytucje kultury

W trosce o zdrowie mieszkańców i gości Sopotu, oraz by ograniczyć ewentualną możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa, prezydent Jacek Karnowski podjął decyzję o zamknięciu miejskich instytucji kultury w Sopocie. (więcej informacji na dole strony)

 

Sopockie szkoły i przedszkola zamknięte

Od jutra, 12 marca sopockie szkoły, przedszkola i żłobka zawieszają działalność. Przez dwa najbliższe dni (12 i 13 marca) prowadzone będą zajęcia opiekuńcze w małych grupach lub na świeżym powietrzu, a od poniedziałku 16 marca do 25 marca wszystkie placówki będą zamknięte. (więcej informacji na dole strony)

 

Odwołanie wydarzeń z powodu koronawirusa

Prezydent Sopotu, po wczorajszym apelu do organizatorów imprez, dzisiejszych ustaleniach ze sztabem wojewody pomorskiego i decyzji premiera Mateusza Morawieckiego o odwołaniu imprez masowych, apeluje do organizatorów wydarzeń o zastosowanie się do powyższego. (więcej informacji na dole strony)

 

Sopoccy seniorzy objęci specjalną opieką

W związku z dynamiczną sytuacją dotyczącą zakażeń koronawirusem w Polsce, Miasto Sopotu w trosce o osoby z grupy wysokiego ryzyka, jaką są seniorzy, podejmuje wiele działań mających na celu ochronę tych osób oraz zapobieganie ewentualnemu rozprzestrzenianiu się choroby. (więcej informacji na dole strony)


 

-------------------------------------------
 

Koronawirus: co trzeba wiedzieć
 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sopocie w związku z dynamiczną sytuacją epidemiologiczną informuje, że najnowsze informacje związane z koronawirusem SARS-CoV-2 znajdują się na stronach: Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
 

W ostatnich kilku tygodniach w Chinach, we Włoszech, Korei Południowej oraz innych krajach (aktualna lista krajów dostępna na stronach: www.who.intwww.ecdc.europa.euwww.gis.gov.pl) wystąpiły zachorowania z objawami: gorączki, kaszlu, duszności i problemów z oddychaniem.

 

UWAGA!

Jeśli byłeś w tych krajach w ciągu ostatnich 14 dni, w przypadku zaobserwowania u siebie tych objawów bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się do oddziału zakaźnego (nie do lekarza pierwszego kontaktu), gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego. 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sopocie 
nr tel.: 58 551 26 22, 58 551 06 35
lub CAŁODOBOWY nr kom. 663 399 599Dbałość o higienę jest jednym z podstawowych warunków zmniejszających ryzyko zakażenia. W Urzędzie Miasta w Sopocie wywieszone są w ogólnodostępnych miejscach informacje pokazujące, jak prawidłowo myć ręce. W toaletach, oprócz mydła, dostępny jest także płyn dezynfekujący.

Źródło: www.sopot.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Wszystkich Świętych 2021 – zmiany w organizacji ruchu w Rumi