Dzisiaj jest: 10.5.2021, imieniny: Antoniny, Izydory, Jana

Reklama:

Wrześniowe zestawienie miejskich inwestycji w Rumi

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 362 Autor:

Okres letni to dobry czas na realizację różnych inwestycji.

Wrześniowe zestawienie miejskich inwestycji w Rumi

Okres letni to dobry czas na realizację różnych inwestycji. Sprzyjająca pogoda pozwala na przeprowadzanie kolejnych etapów miejskich przedsięwzięć, zgodnie z wcześniej założonym planem. Tak też się dzieje w Rumi, o czym można się przekonać, czytając poniższe zestawienie.
 

Budowa ul. Kazimierskiej

Trwają odbiory robót budowalnych. Zgodnie z założeniami droga zostanie oddana do użytku jeszcze we wrześniu tego roku.

Zakończenie tego zadania i oddanie ul. Kazimierskiej do użytku to dla nas ogromna radość, ale też moment, dzięki któremu dalej skutecznie możemy rozwijać i promować tereny inwestycyjne w Rumi – mówi Agnieszka Rodak, prezes Rumia Invest Park.


Rewitalizacja Zagórza

Nadal postępują prace ziemne polegające na remoncie sieci wodociągowych. Trwa też przebudowa sieci gazowej oraz teletechnicznej. Równolegle budowane są chodniki wzdłuż ulic, a miejsca postojowe na osiedlu Zagórze są utwardzane.

Na wrzesień zaplanowane zostało również rozpoczęcie prac przy ul. Sabata – budowa chodnika i ścieżki rowerowej wraz z zatokami autobusowymi.
 


Budowa ul. Konopnickiej

Trwają prace związane z budową układu drogowego – chodników, zatok postojowych, nawierzchni jezdni oraz elementów bezpieczeństwa na całym odcinku ul. Konopnickiej.
 


Budowa ul. Pomorskiej

Budowa ulicy, chodników i ścieżki rowerowej została zakończona. W najbliższych dniach zostanie zwołany odbiór robót przez inwestora – Zarząd Drogowy dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego. Niedługo rozpocznie się druga część inwestycji polegająca na budowie sygnalizacji świetlnej przy Lidlu oraz specjalnego oświetlenia przejść dla pieszych.
 

Inwestycja jest realizowana wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie ze środków zdobytych z Funduszu Dróg Samorządowych.
 


Przebudowa ul. Żwirki i Wigury

Trwa montaż elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego – progów zwalniających oraz inteligentnych przejść dla pieszych w rejonie „dojścia do szkoły”, czyli skrzyżowania ul. Żwirki i Wigury z ul. Sienkiewicza i Okrężną oraz ul. Ceynowy z ul. Sienkiewicza.

Inwestycja jest realizowana ze środków zewnętrznych.
 


Budowa ul. Żeglarzy

Trwają prace organizacyjne i przygotowawcze. Wykonawca planuje rozpoczęcie zasadniczych robót jeszcze we wrześniu.

Środki finansowe na realizację tego zadania przeznaczy firma Domapart, spółka PEWIK Gdynia oraz Urząd Miasta Rumi.
 


Budowa boiska przy ul. Kostki Napierskiego

Boisko jest praktycznie gotowe, obecnie usuwane są ostatnie usterki. W ramach inwestycji powstała nowa nawierzchnia, bramki, piłkochwyty sznurkowe oraz chodnik wokół boiska. Przy boisku, od strony ul. Baczyńskiego, ustawiono słupki betonowe, które oddzielają teren rekreacyjny od ulicy, oraz wyprofilowano zagłębienie odprowadzające nadmiar wód opadowych. Boisko jest obecnie ogrodzone i posiada dwie furtki. Ogrodzenie zostanie jeszcze wzmocnione metalową siatką.

Cieszy rozbudowa oraz wydłużenie boiska o 5 metrów. Już niebawem młodzież będzie mogła uprawiać sport w zadowalających warunkach – podkreśla radny Leszek Grzeszczyk. – W planach są jeszcze dwa etapy inwestycji, tak aby powstał cały kompleks sportowo-rodzinny – dodaje.


Przebudowa skweru Derdowskiego i Wybickiego

Bieżąca umowa obejmuje likwidację schodów terenowych, wyprofilowanie chodnika celem zwiększenia dostępności skweru dla osób niepełnosprawnych i rowerzystów, wykonanie nawierzchni z płytek betonowych, budowę linii kablowych oświetleniowych oraz iluminacji świetlnej, a także montaż latarni oświetleniowych ze stylizowanymi oprawami LED, montaż doziemnych opraw iluminacji świetlnej oraz montaż szafki zasilającej.
 


Budowa ścieżki sensorycznej przy Szkole Podstawowej numer 6

Na początku lipca podpisano umowę na przeprowadzenie robót budowlanych. Prace rozpoczęły się w połowie sierpnia, wykonawcą jest firma KERRiA. W ramach umowy zostaną wykonane: ścieżka sensoryczna o różnorodnej nawierzchni, odwodnienie ścieżki sensorycznej z wykonaniem studzienek chłonnych, nawierzchnia z kostki betonowej, ogrodzenie systemowe od strony parkingu i placu zabaw, a także montaż słupków do balansowania, trampoliny, bocianiego gniazda oraz „szałasu”. Koszt całego przedsięwzięcia to niespełna 60 tys. zł.
 


Smyk urządza plac zabaw

Firma Smyk na przełomie lutego i marca tego roku przeprowadziła akcję „Smok za smoka” polegającą na wymianie zużytych smoczków na pluszaki. Przekazane akcesoria trafiły do recyklingu, a z odzyskanego materiału powstanie wyposażenie placu zabaw.

W ramach finansowanej przez firmę Smyk inwestycji powstanie duży przyrząd rekreacyjny z trzema zjeżdżalniami, który uzupełni zlokalizowany przy ul. Starowiejskiej (niedaleko stawu i Miejskiego Domu Kultury) plac zabaw dla małych dzieci. Wykonawca chce zakończyć prace na przełomie września i października tego roku.
 

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Uwaga! Wizyta w urzędzie możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym jej umówieniu. Rejestracja odbywa się internetowo bądź telefonicznie.