Dzisiaj jest: 21.10.2020, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

KORONAWIRUS - Ważne informacje ! SPRAWDŹ !

Rumia znalazła się w żółtej strefie regionalnych obostrzeń

Dodano: 3 tygodnie temu Czytane: 335 Autor:
Redakcja poleca!

Rumia znalazła się w żółtej strefie regionalnych obostrzeń

Cały powiat wejherowski, w tym Rumia, od najbliższej soboty (3 października) znajdzie się w tzw. żółtej strefie. Decyzją rządu wiąże się to z następującymi zmianami obostrzeń sanitarnych:

• Podczas organizacji kongresów i targów na każdą osobę muszą przypadać co najmniej 4 m² dostępnej powierzchni.
  • Podczas wydarzeń sportowych maksymalna liczba widzów ograniczona jest do 25%.
  • Podczas wydarzeń kulturalnych maksymalna liczba widzów ograniczona jest do 25% w pomieszczeniach zamkniętych oraz do 100 osób na otwartej przestrzeni.
  • W lokalach gastronomicznych na każdą osobę muszą przypadać co najmniej 4 m² dostępnej powierzchni.
  • W wesołych miasteczkach, parkach rozrywki i parkach rekreacyjnych na każdą osobę musi przypadać co najmniej 10 m² dostępnej powierzchni.
  • W siłowniach na każdą osobę musi przypadać co najmniej 7 m² dostępnej powierzchni.
  • W kinach maksymalna liczba widzów ograniczona jest do 25%.
  • W weselach może uczestniczyć maksymalnie 100 osób (nie licząc obsługi).
  • W imprezach i spotkaniach różnego rodzaju może uczestniczyć maksymalnie 100 osób (nie licząc obsługi).

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie rządowej.

Rumia znalazła się w strefie CZERWONEJ od 17.10.2020 !