Dzisiaj jest: 28.7.2021, imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Reklama:

Codziennie policjanci przeprowadzają wspólnie ze szkołami egzaminy na kartę rowerową

Dodano: miesiąc temu Czytane: 221 Autor:

Policjanci z wejherowskiej drogówki codziennie otrzymują zaproszenia ze szkół z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu egzaminów na kartę rowerową.

Codziennie policjanci przeprowadzają wspólnie ze szkołami egzaminy na kartę rowerową
Policjanci z wejherowskiej drogówki codziennie otrzymują zaproszenia ze szkół z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu egzaminów na kartę rowerową. Także wczoraj odbył się już kolejny egzamin, w jednej ze szkół podstawowych w Rumi.

Policjanci przyglądali się umiejętnościom cyklistów. Kartę zdobyli prawie wszyscy egzaminowani. Karta rowerowa nie tylko zapewnia możliwość korzystania z roweru po ukończeniu 10-lat, ale także upoważnia do jazdy także hulajnogą elektryczną. Dlatego też policjanci podczas egzaminów, muszą mieć pewność, że osoba egzaminowana zna przepisy, które potrafi wykorzystać podczas jazdy.

Policjanci z wejherowskiej drogówki wczoraj przeprowadzali kolejny egzamin w Rumi. Policjanci uczestniczyli w pracach komisji, podczas drugiego etapu egzaminu, dotyczącego praktyki i sprawdzenia umiejętności młodych cyklistów. Uczniowie, by uczestniczyć w drugim etapie egzaminu na kartę rowerową, musieli pozytywnie zakwalifikować się podczas sprawdzania wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego. Podczas egzaminu praktycznego, wykorzystywali także zdobytą wiedzę, a policjanci bacznie przyglądali się wykonywanym manewrom, podczas przejazdu rowerem. Ten etap jest najważniejszy, ponieważ łączy wiedzę teoretyczną z praktycznym wykorzystaniem tego na drodze.

Na bezpieczeństwo rowerzystów znaczący wpływ ma ich zachowanie w ruchu drogowym, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ale też właściwie wyposażony rower.

Wyposażenie obowiązkowe roweru

    Lampa ze światłem białym lub żółtym selektywnym, umieszczona z   przodu.
    Sygnał dźwiękowy (np. dzwonek) o nieprzeraźliwym tonie.
    Lampa ze światłem czerwonym umieszczona z tyłu (może być światło migające).
    Światło odblaskowe barwy czerwonej umieszczone z tyłu, w kształcie innym niż trójkąt.
    Przynajmniej jeden skutecznie działający hamulec – ręczny lub nożny.
Źródło: www.wejherowo.policja.gov.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl