Dzisiaj jest: 24.9.2021, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Reklama:

Zestawienie miejskich inwestycji w Rumi – wrzesień 2021

Dodano: 2 tygodnie temu Czytane: 119 Autor:

Zestawienie miejskich inwestycji w Rumi – wrzesień 2021

Zestawienie miejskich inwestycji w Rumi – wrzesień 2021

Zestawienie miejskich inwestycji w Rumi – wrzesień 2021

Budowa bitumicznej ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego

Postępuje budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej numer 100. Inwestycja jest realizowana na około 1,5-kilometrowym odcinku – od ul. Przyrzecznej do granicy z gminą Kosakowo.

Do tej pory w pełni wykonane zostały wszystkie niezbędne rozbiórki. Trwa wzmacnianie gruntu, korytowanie oraz przygotowywanie nasypów pod ścieżkę rowerową. Natomiast w kolejnych tygodniach rozpoczną się prace związane z siecią gazową i sanitarną, a także budową kładki nad Zagórską Strugą.

W związku z realizowanymi robotami drogowymi konieczne było wprowadzenie ruchu wahadłowego, który za dnia obowiązuje na około 100-metrowym odcinku. Na kolejnym etapie inwestycji utrudnienia będą występować także nocą.

Wykonawcą jest konsorcjum firm Kruszywo sp. z o.o. oraz Bituminium sp. z o.o. Wartość inwestycji, realizowanej wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Urząd Miasta Rumi, to ponad 4,4 mln zł.

Ścieżka pieszo-rowerowa zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.


Budowa ulicy Katowickiej

W pierwszych tygodniach września rozpoczną się prace związane z budową ulicy Katowickiej. W ramach inwestycji powstanie nowy ciąg pieszo-jezdny, kanalizacja deszczowa oraz przebudowana zostanie sieć gazowa. Roboty powinny się zakończyć w listopadzie tego roku.

Koszt inwestycji, realizowanej dzięki unijnemu dofinansowaniu, to około 640 tys. zł. Wykonawcą jest firma Pro-Invest z Bolszewa.


Budowa boiska do gry w bule przy ul. Sędzickiego

Nowo powstałe boisko do gry w bule ma 15 metrów długości i 4 metry szerokości. Płyta otoczona jest chodnikiem z kostki betonowej. Na terenie obiektu znajdują się ławki, kosze na śmieci oraz tablica informująca o podstawowych zasadach rozgrywki. Wejście na boisko możliwe jest tylko od ul. Bojanowskiego. Koszt inwestycji to przeszło 61,5 tys. zł.

Jak zapewniają mieszkańcy będący pomysłodawcami budowy boiska w Rumi, gra w bule to niedroga i doskonała forma rozrywki oraz aktywności dla ludzi w każdym wieku.

Osoby chcące skorzystać z obiektu muszą posiadać własny zestaw do gry.

Inwestycja realizowana z Budżetu Obywatelskiego.


Rewitalizacja osiedla Zagórze

Na osiedlu postępują prace związane z wykonaniem nawierzchni ścieżek mineralnych oraz zielonych nasadzeń.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.


Rewitalizacja Wzgórza Markowca

Na Wzgórzu Markowca realizowane są: prace zbrojarskie i betonowe przy fundamencie wieży widokowej, korytowanie pod ścieżki piesze, a także budowa schodów podestowych oraz sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia.

Inwestycja realizowana z dofinansowaniem zewnętrznym.


Budowa progów zwalniających

Zakończyły się prace związane z budową progów zwalniających, o które wnioskowali mieszkańcy. Spowalniacze pojawiły się w 11 lokalizacjach, na ulicach: Gdańskiej, Kościelnej, Kamiennej, Fredry, Dunikowskiego, Wybickiego, Chełmińskiej, Kilińskiego, Garbarskiej, Świętojańskiej i Targowej. Koszt całej inwestycji to 100 tysięcy złotych.

Cały czas inwestujemy w poprawę bezpieczeństwa drogowego. W ostatnim czasie doświetliliśmy kilkadziesiąt przejść dla pieszych, na kilku z nich uniemożliwiliśmy zasłanianie widoczności. Systematycznie poprawiamy też stan nawierzchni ulic. Budową spowalniaczy i wyniesionych przejść ograniczymy prędkość w miejscach, które mieszkańcy zgłaszali nam jako niebezpieczne. Apelujemy jednak do wszystkich kierowców, aby przestrzegali przepisów. Żadne rozwiązanie się nie sprawdzi, jeżeli nie zachowamy ostrożności – mówi Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi do spraw inwestycji.


Budowa parkingu przy węźle Janowo

Do użytku został oddany parking zlokalizowany pomiędzy ulicami Gdańską, Obrońców Westerplatte oraz Kolejową.

Obiekt obejmuje ponad 140 miejsc parkingowych, w tym 9 przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Do parkingu przylega funkcjonująca już zatoka autobusowa, natomiast w przyszłości możliwe będzie bezpośrednie przejście z parkingu na pobliską stację kolejową Rumia Janowo.

Jesienią na parkingu pojawią się liczne nasadzenia, między innymi drzewa oraz kilkaset krzewów, traw i bylin.

Inwestycja została zrealizowana w ramach budowy węzła integracyjnego w Janowie. Prace postępują zgodnie z harmonogramem.
 

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Bezpieczna Rumia nr 41 - Budżet Obywatelski - Zagłosuj za Twoim Bezpieczeństwem !