Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

MDK w Rumi zaprasza do udziału w castingu

Dodano: miesiąc temu Czytane: 135 Autor:

MDK w Rumi zaprasza do udziału w castingu

Zaprezentuj wiersz i zacznij swoją przygodę z aktorstwem! Miejski Dom Kultury w Rumi zachęca mieszkańców miasta i okolic, a zwłaszcza miłośników poezji i teatru, do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie projektu Wierszogadanie. Casting odbędzie się 4 października w siedzibie jednostki. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek – należy mieć ukończone co najmniej 14 lat.

Do udziału w castingu zapraszamy mieszkańców Rumi i okolic w wieku od 14 do 100 lat, pragnących zaprezentować swoje umiejętności aktorskie i interpretacyjne. Podczas przesłuchania uczestnik powinien przedstawić wybrany przez siebie wiersz – zachęca Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK-u.

Podczas przesłuchań uczestnicy będą musieli się wykazać umiejętnościami aktorskimi i interpretacyjnymi. Oceniana będzie m.in. dykcja, mimika twarzy, ruch sceniczny, dobór repertuaru, emisja głosu, intonacja, a także sposób prezentacji utworu.

Ostatecznie jury wybierze finalistów, którzy wezmą udział w obowiązkowych warsztatach. Z finalistami pracować będą aktorzy Teatru Wybrzeże: Anna Kociarz i Maciej Konopiński. Celem tych spotkań będzie przygotowanie uczestników Wierszogadania 2021 do premierowego występu przed publicznością. Na najlepszych aktorów czekają nagrody rzeczowe.

Casting odbędzie się 4 października, w godzinach 16:00-20:00, w Miejskim Domu Kultury w Rumi (ul. Mickiewicza 19). Więcej szczegółowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu 58 671 07 37 oraz na Facebooku.

Celem inicjatywy jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań i zdolności twórczych oraz popularyzacja sztuki słowa wśród mieszkańców Rumi, a także integracja różnych grup wiekowych i promocja najzdolniejszych lokalnych aktorów lub aktorek.

Regulamin można pobrać pod tym linkiem.

UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.