Dzisiaj jest: 17.2.2020, imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
Reklama:

Spektakl Teatralny „Czarnobylska modlitwa”

Data wydarzenia: Lokalizacja: MDK - ul. Adama Mickiewicza 19, Rumia Dodano:
Spektakl Teatralny „Czarnobylska modlitwa”

26 kwietnia 1986 roku o godzinie 1:23:58 seria wybuchów obróciła w ruinę reaktor i czwarty blok energetyczny elektrowni atomowej w Czarnobylu. Awaria czarnobylska była najpotężniejszą z katastrof technologicznych XX wieku.

Dwadzieścia lat później Swietłana Aleksijewicz wróciła do Czarnobyla. Rozmawiała z ludźmi, dla których ten dzień był końcem świata, którzy żyć nie powinni, ale przeżyli i żyją, bo żyć trzeba. A oni opowiedzieli jej o tym, co wydarzyło się wtedy, i o tym, co jest dziś. Spektakl „Czarnobylska modlitwa” jest adaptacją tych rozmów. Stara się zwrócić uwagę na tragedie prostych ludzi i opowiedzieć ich historie.

 

Scenariusz i reżyseria na podstawie reportażu Swietłany Aleksijewicz „Czarnobylska Modlitwa. Kronika przyszłości”: Piotr Lewicki

Występują: Anna Mątewska, Julia Michalska, Marta Rzeszótko, Wiesława Szypelt, Jakub Duszewski.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! - Ostrzegamy przed oszustami działającymi metodą tzw. na policjanta. Apelujemy aby nie przekazywać pieniędzy obcym osobom i dzwonić pod numer 112 !