Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Całe rodziny uczestniczyły w 26. Jarmarku Kaszubskim

Dodano: 2 lata temu Czytane: 282 Autor:

Setki osób odwiedziły w minioną niedzielę (4 sierpnia) park przy Miejskim Domu Kultury, by uczestniczyć w 26. Jarmarku Kaszubskim.

Całe rodziny uczestniczyły w 26. Jarmarku Kaszubskim

Setki osób odwiedziły w minioną niedzielę (4 sierpnia) park przy Miejskim Domu Kultury, by uczestniczyć w 26. Jarmarku Kaszubskim. Na miejscu czekały stoiska z rękodziełem i poczęstunkiem, konkursy oraz występy artystyczne – wszystko w nawiązaniu do regionalnej kultury. Gwiazdą wieczoru był zespół „Cała Góra Barwinków”.
 

Oficjalnego otwarcia jarmarku dokonali równo o godzinie 15:00 wiceburmistrz Piotr Wittbrodt oraz przedstawiciele rumskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, którzy wspólnie przemawiali ze sceny. Chwilę później za sprawą chóru „Rumianie” wybrzmiał kaszubski hymn. Od tego momentu można już było korzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Na chętnych czekały różnorodne stoiska z kaszubskim rękodziełem i pamiątkami, regionalna kuchnia, a także atrakcje dla całych rodzin – w tym dmuchane zjeżdżalnie, turniej kaszubskiej baśki oraz konkursy polegające na skutecznym wbijaniu gwoździa, wspólnym namalowaniu obrazu czy zwinnym wchodzeniu na słup.
 

Z kolei na scenie nieustannie pojawiali się różni artyści. Przed publicznością wystąpili finaliści projektu „Rumski wokal 2019”, zespół wokalno-muzyczny „Fala” z Gdyni, zespół „Kaszubianki” z Władysławowa, kabaret „Purtce”, zespół „Kosakowianie” z Kosakowa oraz gwiazda wieczoru, czyli „Cała Góra Barwników” – grupa grająca muzykę reggae i ska, znana między innymi z występów w programie X Factor. Na zakończenie scenę letnią przejął DJ.
 

To cykliczne wydarzenie jest świetną okazją do prezentacji dorobku kaszubskiej kultury. Poza tym uczestniczą w nim całe rodziny, a zatem różne pokolenia, co bardzo nas cieszy – przyznaje Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi. – Mimo że frekwencja dopisała, to mam nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie – dodaje.


Organizatorami wydarzenia byli pracownicy Miejskiego Domu Kultury oraz przedstawiciele rumskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl