Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Kino letnie w Rumi oficjalnie rozpoczęte

Dodano: 2 lata temu Czytane: 324 Autor:

Za nami dwie pierwsze projekcje plenerowego kina w Rumi.

Kino letnie w Rumi oficjalnie rozpoczęte

Za nami dwie pierwsze projekcje plenerowego kina w Rumi. W miniony weekend chętni mogli obejrzeć na dużym ekranie filmy pt. „Cudowny chłopak” oraz „Bohemian Rhapsody”. Oba seanse przyciągnęły po kilkaset osób.
 

Sierpniowy cykl plenerowego kina rozpoczął się w piątek 9 sierpnia na terenie parku Starowiejskiego. Tego wieczoru równo o godzinie 20:45 rozpoczęła się projekcja filmowej opowieści o chłopcu, który od urodzenia ma zdeformowaną twarz, ale chce udowodnić rówieśnikom, że wygląd to nie wszystko. Natomiast w sobotę (10 sierpnia), o tej samej porze i w tym samym miejscu, fani zespołu Queen mieli okazję prześledzić muzyczną historię tej legendarnej grupy rockowej.
 

Do końca miesiąca – w każdy piątek i sobotę – wyświetlonych zostanie jeszcze 6 filmów. Będą to kolejno: „Biały Kieł”, „Green Book”, „Najlepszy”, „Nasze najlepsze wesele”, „Balerina” oraz „Kręcisz mnie”. Projekcje będą się odbywać na terenie jednego z dwóch miejskich parków: Starowiejskim lub Żelewskiego, a w przypadku wystąpienia intensywnych opadów deszczu mogą zostać przeniesione do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi.
 

Rumska odsłona plenerowego kina jest dość nietypowa, ponieważ repertuar wybierają sami mieszkańcy. Głosowanie, podczas którego internauci typują najlepsze propozycje filmowe, co roku odbywa się na facebookowym profilu urzędu miasta. Ponadto podczas seansów do dyspozycji oglądających jest bezpłatny popcorn, siedziska oraz koce. Jest to już trzecia edycja „Kina letniego w Rumi” realizowanego w takiej formule.
 

Pełny harmonogram plenerowego kina w Rumi można znaleźć pod tym linkiem.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !