Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

Recital Hanny Śleszyńskiej na 5-lecie Stacji Kultura

Dodano: 2 lata temu Czytane: 321 Autor:

Stacja Kultura obchodzi w tym roku 5. urodziny.

Recital Hanny Śleszyńskiej na 5-lecie Stacji Kultura

Stacja Kultura obchodzi w tym roku 5. urodziny. Z tej okazji w bibliotece wystąpi znakomita aktorka i wokalistka Hanna Śleszyńska. Wstęp na recital jest bezpłatny, obowiązują jednak wejściówki.
 

Do tej pory w ramach urodzinowych wydarzeń Stacji Kultura występowali m.in. śpiewacy i tancerze flamenco, góralscy jazzmani „Vołosi” oraz przebojowi śpiewacy operowi „Tre Voci”. Na piąte urodziny miejska biblioteka także przygotowała kulturalną perełkę.

W środę 11 września o godz. 18:30 w Stacji Kultura (ul. Starowiejska 2) wystąpi Hanna Śleszyńska. Podczas koncertu będzie można usłyszeć wielkie hity musicalowe z repertuaru Lizy Minnelli – „New York, New York” oraz „Mein Herr”, piosenki ze spektaklu „Criminale Tango”, dzieła Bertolda Brechta, a także utwory z tekstami Adama Nowaka, Wojciecha Młynarskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jonasza Kofty i Andrzeja Waligórskiego.
 

Wstęp, tradycyjnie już, jest bezpłatny. Obowiązują jednak bezpłatne wejściówki, których pula jest ograniczona. Bilety będą dostępne w siedzibie biblioteki w dwóch terminach: 6 września od godziny 18:00 oraz 9 września od godziny 9:00. Każdy może otrzymać jedną wejściówkę.

Już dziś możemy zdradzić, że tegoroczne świętowanie trochę się przedłuży i w październiku do rumskiej biblioteki zawitają kolejni znani i lubiani goście. W końcu piąte urodziny ma się tylko raz – podkreśla Krystyna Laskowicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi.


O artystce: Hanna Śleszyńska – aktorka teatralna i filmowa, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1982). Jest obdarzona wielką siłą głosu i wspaniałym aktorskim talentem, swobodnie czuje się zarówno w rolach dramatycznych, komediowych jak i musicalowych. Jej aktorska specjalność to przede wszystkim spektakle muzyczno-kabaretowe. Obecnie aktorkę możemy zobaczyć na deskach Teatru 6. piętro, Teatru Capitol, Teatru Kamienica, Teatru Studio Buffo czy też Teatru Syrena.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.