Dzisiaj jest: 29.5.2020, imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

KORONAWIRUS - Ważne informacje ! SPRAWDŹ !

Baskowie ponownie zawitali w salezjańskim liceum

Dodano: 7 miesięcy temu Czytane: 241 Autor:

Baskowie ponownie zawitali w salezjańskim liceum

Od 24 września do 1 października uczniowie liceum z Barakaldo gościli w domach salezjańskich maturzystów z Rumi. Młodzi Baskowie przyjechali z rewizytą, wyjazd do północnej Hiszpanii rumskich uczniów miał miejsce na przełomie maja i czerwca tego roku.

Przez tydzień polscy i hiszpańscy uczniowie integrowali się w wielu wspólnych działaniach. Uczestniczyli w warsztatach, zwiedzali Trójmiasto, Stutthof oraz Szymbark. Mieli możliwość degustowania polskich potraw, malowania na szkle wzorów kaszubskich czy poznania życiorysów znanych Polaków.

Była to druga wymiana z Salezjańskim Liceum z Barakaldo. Współpraca rozpoczęla się w 2018 roku, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Kadra rumskiej szkoły ma nadzieję, że współpraca na stałe wpisze się w tradycje placówki.

UWAGA ! WAŻNE ! ------->>> KORONAWIRUS – najważniejsze informacje, zalecenia i decyzje podjęte ze względów profilaktycznych przez Burmistrza Rumi