Dzisiaj jest: 21.9.2021, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Reklama:

Stacja Kultura świętuje 101. rocznicę Niepodległej

Dodano: 2 lata temu Czytane: 385 Autor:

Stacja Kultura została partnerem projektu „100 tras edukacyjnych pomostem współpracy regionalnej.

Stacja Kultura świętuje 101. rocznicę Niepodległej

Stacja Kultura została partnerem projektu „100 tras edukacyjnych pomostem współpracy regionalnej. Koalicje dla Niepodległej”. Projekt realizowany jest w ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej” przez Fundację Wspierającą Prawidłowy Rozwój Dzieci i Młodzieży – „Rośnij Zdrowo.”
 

W ramach działań lokalnych w Stacji Kultura odbędą się:

• 9 listopada godz. 11:00, Tajemnice Zagórza i Szmelty – spacer historyczny.

Czy pod górą Markowca kryją się tunele? Jak wyglądała Dolina Zagórskiej Strugi na przełomie XIX i XX wieku? Dlaczego po wrześniu 1939 okoliczne wzniesienia nazywano „krwawymi wzgórzami”? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać podczas spaceru historycznego po Zagórzu i Szmelcie, który poprowadzi Dariusz Rybacki, administrator Cyfrowego Archiwum Społecznego Rumi, autor serialu dokumentalnego o historii miasta.

• 15 listopada godz. 18:00,  „Rumia Zagórze Rewitalizacja! W poszukiwaniu tożsamości miejsca” – wykład otwarty

Wykład wygłosi dr inż. arch. Izabela Sykta. Gościem specjalnym będzie arch. Jadwiga Środulska-Wielgus, prof. Politechniki Krakowskiej, znawczyni tematyki Architectura Militaris. Wstęp wolny!
 
dr inż. arch. Izabela Sykta – architekt, wykładowca akademicki na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, autorka około 40 publikacji naukowych współautorka podręcznika akademickiego pt. Projektowanie ogrodu: zbiór zadań z projektowania zintegrowanego dla studentów architektury krajobrazu (autorzy: A. Zachariasz, I. Sykta, J. Szwed, M. Klimkiewicz-Kozak), Kraków 2016, uhonorowanego nagrodą ministra nauki i szkolnictwa wyższego zespołową za osiągnięcia dydaktyczne w 2016 r. Od 2015 r. prowadzi własną pracownię projektową IDeeS Architektura i Krajobraz, która jest laureatką I nagrody w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej „Rewitalizacja Zagórza w Rumi”, czego efektem są prowadzone obecnie prace nad projektami budowlanymi i wykonawczymi zagospodarowania osiedla Zagórze i Wzgórza Markowca w Rumi.

• 12-16 listopada w godzinach otwarcia wypożyczalni Stacji Kultura

„Pociąg do Niepodległości” – detektywistyczna gra terenowa z historią w tle, poświęcona przejmowaniu dla Polski Pomorza przez Front Pomorski pod dowództwem gen. Józefa Hallera. Gra na aplikację Action Track dostępna w godzinach otwarcia Stacji Kultura.
 
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl