Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Straż Miejska Rumia - ważniejsze wydarzenia tygodnia od 23 do 29 września 2019 r.

Dodano: 2 lata temu Czytane: 434 Autor:

W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 44 patrole: zmotoryzowane, piesze i piesze z psami służbowymi oraz 7 z Policją.

Straż Miejska Rumia - ważniejsze wydarzenia tygodnia od 23 do 29 września 2019 r.

W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 44 patrole: zmotoryzowane, piesze i piesze z psami służbowymi oraz 7 z Policją.

Działania patroli pozwoliły ujawnić 117 wykroczeń, które w 68 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, w 45 mandatami karnymi, do sądu skierowano 2 wnioski o ukaranie. Wykonano 98 interwencji zleconych przez obywateli. Wylegitymowano 21 osób. 90 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone. Pięć skutecznych interwencji podjęto z obserwacji monitoringu miejskiego.

Pozostałe wydarzenia minionego tygodnia:
1) Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 34 osób, które publicznie spożywały alkohol (5 osób pouczono, 26 ukarano mandatami) lub leżały w miejscach publicznych (3 osoby pouczono). Do jednej osoby nietrzeźwej wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało ją do szpitala.
2) Zwierzęta. Podjęto 5 interwencji. Ujawniono 3 martwe koty. Zwierzęta usunęły służby komunalne. Strażnicy zabrali również z ulicy rannego, jak się wydawało, gołębia. Po przewiezieniu do komendy i otwarciu kartonu, w którym go transportowano – gołąb poderwał się i odleciał.
3) Utrzymanie czystości. 3 osoby pouczono za zaśmiecanie. Kontrolowano 10 zgłoszonych dymiących kotłowni. Nie stwierdzono spalania niedozwolonych odpadów w 8 przypadkach, 1 osobę ukarano i 1 pouczono.
4) Wykroczenia drogowe. Podjęto 57 interwencji, które w 15 przypadkach zakończyły się mandatami karnymi, do sądu skierowano 2 wnioski o ukaranie, a w pozostałych przypadkach udzielono kierowcom i pieszym pouczeń.
5) Inne. Za wykroczenia przeciwko: porządkowi i spokojowi publicznemu 1 osobę pouczono i 1 ukarano, urządzeniom użytku publicznego 11 osób pouczono, a 1 ukarano, 1 osobę ukarano za palenie tytoniu w miejscach zabronionych.
 

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski

Źródło: sm.rumia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl