Dzisiaj jest: 21.9.2021, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Reklama:

Straż Miejska w Rumi - Informacje

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1275 Autor:

Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 23 do 28 kwietnia 2019 r.

Straż Miejska w Rumi - Informacje

W minionym, krótszym, poświątecznym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 30 patroli: zmotoryzowanych, pieszych i pieszych z psami służbowymi oraz 4 z Policją. Działania patroli pozwoliły ujawnić 72 wykroczenia, które w 56 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 15 mandatami karnymi. Wykonano 89 interwencji zleconych przez obywateli. Wylegitymowano 19 osób. 33 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone. Dwie skuteczne interwencje przeprowadzono z udziałem monitoringu miejskiego. W sobotę odbył się tradycyjny już „Bieg Wielkanocny”, podczas którego Straż Miejska dopilnowała spokoju i porządku publicznego.

Pozostałe wydarzenia:

  • Interwencje alkoholowe. W omawianym okresie podjęto interwencje wobec 29 osób, które publicznie spożywały alkohol (20 osób pouczono, 7 ukarano mandatami) lub leżały w miejscach publicznych (1 osobę pouczono i 1 ukarano). Do jednego mężczyzny wezwano pogotowie ratunkowe, a po przebadaniu strażnicy odwieźli go do domu.
  • Zwierzęta. Podjęto 6 interwencji –w sprawie wałęsających się psów, jednak do schroniska nie zabrano żadnego.
  • Utrzymanie czystości. 8 razy interweniowano w sprawie dymu. W dwóch przypadkach były to ogniska, które nakazano zgasić. Wystawiono 1 mandat za spalanie substancji niedozwolonych. W sobotnie popołudnie zgłoszono dym nad lasem na wysokości przystanku SKM Janowo. Potwierdzono tlącą się ściółkę na powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych – wezwano straż pożarną, która ugasiła ogień. Za zaśmiecanie pouczono 2 osoby.
  • Wykroczenia drogowe. Podjęto 30 interwencji, które w 3 przypadkach zakończyły się mandatami karnymi, a w pozostałych przypadkach udzielono kierowcom pouczeń.
  • Za wykroczenia przeciwko: spokojowi i porządkowi publicznemu pouczono 4 osoby, urządzeniom użytku publicznego 2 osoby ukarano i 1 pouczono, a 1 pouczono i 1 ukarano za palenie tytoniu w miejscach zabronionych. Dwie osoby zagubione odwieziono do domów. W dniu 25 kwietnia strażnicy wzięli udział w zabezpieczeniu niewybuchu znalezionego na budowie na ul. Żytniej.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi

Roman Świrski

Źródło: https://sm.rumia.pl/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl