Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

Amazonki podzieliły się opłatkiem

Dodano: 2 lata temu Czytane: 438 Autor:

Do Wigilii pozostały już tylko niespełna trzy tygodnie. Dla wielu instytucji, stowarzyszeń czy fundacji okres oczekiwania na Boże Narodzenie związany jest z organizacją uroczystości ...

Amazonki podzieliły się opłatkiem

Do Wigilii pozostały już tylko niespełna trzy tygodnie. Dla wielu instytucji, stowarzyszeń czy fundacji okres oczekiwania na Boże Narodzenie związany jest z organizacją uroczystości, podczas których można złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. Takie spotkanie we wtorek 3 grudnia zorganizowały przedstawicielki Stowarzyszenia „Amazonki” Rumia. Wśród zaproszonych gości pojawił się wiceburmistrz Rumi Piotr Wittbrodt oraz burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński.
 

Spotkanie wigilijne odbyło się w jednym z rumskich hoteli i towarzyszyła mu ciepła, rodzinna atmosfera. Nie zabrakło tradycyjnego dzielenia się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania. Życzenia składał paniom m.in. wiceburmistrz miasta.

Jest to niezwykle ważne, by zmagając się z nowotworem, otrzymać wsparcie od osób mających takie same problemy i doświadczenia. Starania podejmowane przez Amazonki są więc na wagę złota – powiedział Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza. – Życzę dużo zdrowia, siły i wytrwałości w podejmowanych działaniach, a pani prezes stowarzyszenia Halinie Doroszewskiej raz jeszcze dziękuję za zaproszenie – podsumował.Amazonki to stowarzyszenia kobiet, którym usunięto pierś lub piersi w wyniku zmian nowotworowych. Przedstawicielki rumskiego koła spotykają się cyklicznie w Miejskim Domu Kultury w Rumi. Pomagają sobie nawzajem, nierzadko odwiedzają w szpitalach i domach. Doradzają sobie także, jak pokonywać różne trudności po operacji odjęcia jednej albo obu piersi. Są żywym dowodem na to, że raka można pokonać. Zajmują się również profilaktyką, rozpowszechniając informacje o badaniach mammograficznych oraz kierując potencjalne pacjentki do odpowiednich przychodni onkologicznych i rehabilitacyjnych.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.