Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

W Stacji Kultura piszą listy, które mogą odmienić życie

Dodano: 2 lata temu Czytane: 393 Autor:

W Stacji Kultura do 13 grudnia potrwa kolejna edycja Maratonu Pisania Listów Amnesty International.

W Stacji Kultura piszą listy, które mogą odmienić życie

W Stacji Kultura do 13 grudnia potrwa kolejna edycja Maratonu Pisania Listów Amnesty International. W bibliotece czekają gotowe listy wraz z kopertami, a udział w akcji może wciąż każdy. W ten sposób można zabrać głos w słusznej sprawie i zaprotestować przeciw niesprawiedliwości. Te kilka minut, które poświęci się na napisanie listu i zaadresowanie koperty, może odmienić czyjeś życie.
 

Dotychczas w Maratonie biorą udział zarówno czytelniczki i czytelnicy Stacji Kultura, jak i rumskie szkoły, w tym m.in. uczniowie i uczennice Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego oraz  klasa VI z Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej. Młodzież z przejęciem napisała listy m.in. w sprawie kanadyjskich aktywistów walczących o to, by odtruć z rtęci rzekę w północno-zachodnim Ontario. Pracownicy Stacji Kultura gorąco namawiają do przyjścia i wzięcia udziału w akcji – to świetna okazja do porozmawiania z młodzieżą o prawach człowieka.
 

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia poświęconego obronie praw człowieka – w 2018 roku napisano 5,9 mln listów na całym świecie. Co roku dzięki listom udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji osób, których prawa zostały złamane. Powiodły się m.in. starania o zwolnienie z aresztu Olega Seńcowa i o uwolnienie Teodory del Carmen Vásquez. W Kirgistanie ratyfikowano konwencję o prawach osób z niepełnosprawnościami, a w Chinach udało się skłonić władze i policję do zaprzestania prześladowań obrończyni praw człowieka Ni Yulan. W tych sprawach listy były pisane między innymi przez mieszkańców Rumi.
 

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !