Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

Niewidomi z Wejherowa przygotowali wigilijne spotkanie

Dodano: 2 lata temu Czytane: 376 Autor:

Ostatnie dni dzielą nas od Wigilii. Jest to okres, w którym samorządy organizują świąteczne jarmarki, a stowarzyszenia, fundacje czy organizacje pozarządowe przygotowują wigilijne spotkania.

Niewidomi z Wejherowa przygotowali wigilijne spotkanie

Ostatnie dni dzielą nas od Wigilii. Jest to okres, w którym samorządy organizują świąteczne jarmarki, a stowarzyszenia, fundacje czy organizacje pozarządowe przygotowują wigilijne spotkania. Jedna z takich uroczystości odbyła się w Wejherowie, gdzie na gości czekali członkowie tamtejszego koła Polskiego Związku Niewidomych. Wśród wizytujących pojawił się wiceburmistrz Rumi Piotr Wittbrodt.
 

Co roku wejherowskie koło pomorskiego okręgu Polskiego Związku Niewidomych otrzymuje wsparcie finansowe od lokalnych instytucji i samorządów, wśród których jest Rumia. W podziękowaniu za pomoc członkowie organizacji zaprosili na wigilijne spotkanie przedstawicieli tych jednostek. Rumię reprezentował wiceburmistrz Piotr Wittbrodt.
 

W sobotnie popołudnie (7 grudnia) nie zabrakło więc składania życzeń, dzielenia się opłatkiem czy wspólnego posiłku. Muzycznym akcentem spotkania była zagrana na skrzypcach kolęda „Wśród nocnej ciszy”.

Bardzo bym chciał, żebyśmy najbliższe święta spędzili wszyscy w gronie bliskich i ważnych dla nas osób, w radosnej i rodzinnej atmosferze. Z kolei nadchodzący rok niech będzie tak samo dobry, albo i jeszcze lepszy, niż ten mijający – życzył wszystkim Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi.

Polski Związek Niewidomych jest organizacją pozarządową pożytku publicznego. Ze względu na ponad 55 tysięcy członków, jest to najbardziej reprezentatywne stowarzyszenie środowiska osób niewidomych i słabowidzących. Głównym celem organizacji jest prowadzenie wieloaspektowej działalności na rzecz osób, które wskutek utraty wzroku ulegają wykluczeniu społecznemu. Prezesem wejherowskiego koła pomorskiego okręgu jest Genowefa Domoradzka.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.