Dzisiaj jest: 24.9.2021, imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Reklama:

Rumia dołożyła się do remontu wejherowskiego szpitala

Dodano: 2 lata temu Czytane: 361 Autor:

Szpital specjalistyczny w Wejherowie przeszedł kolejną metamorfozę – wyremontowane zostały oddziały: Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Geriatrii oraz Urologii.

Rumia dołożyła się do remontu wejherowskiego szpitala

Szpital specjalistyczny w Wejherowie przeszedł kolejną metamorfozę – wyremontowane zostały oddziały: Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Geriatrii oraz Urologii. Pieniądze na remont i wyposażenie szpitala przekazały m.in. lokalne samorządy, w tym Rumia. Uroczyste otwarcie wyremontowanych oddziałów odbyło się w piątek 3 stycznia.
 

W ramach odnowy Oddziału Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Geriatrii przeprowadzono remont łazienek i sal chorych, wymieniono oświetlenie sufitowe oraz medyczne panele nadłóżkowe, a także zmodernizowano instalację gazów medycznych. Zadanie kosztowało około 1,5 mln zł i zostało sfinansowane przez urząd marszałkowski.
 

Z kolei na Oddziale Urologii udało się wyremontować dwie sale zabiegowe, dwie sale endoskopowe oraz śluzy dla lekarzy, a także gabinet USG i pokój socjalny dla pielęgniarek. Zmodernizowano też łazienki, gabinet pielęgniarki oddziałowej i gabinet lekarski, a dawny magazyn zaadaptowano na drugi gabinet lekarski. Na remont i wyposażenie niemedyczne, co kosztowało prawie 500 tys. zł, złożyły się: urząd marszałkowski, miasta: Rumia, Reda i Wejherowo, gminy: Wejherowo, Szemud, Gniewino, Krokowa i Luzino oraz starostwo powiatowe. Część kwoty szpital pokrył z własnego budżetu.
 

Dzięki remontowi niewątpliwie zwiększy się jakość świadczonych usług zdrowotnych, a także poprawi się bezpieczeństwo i komfort pobytu pacjentów. Ponadto, personel medyczny zyska bardziej dogodne warunki pracy – mówi Agnieszka Kapała-Sokalska, członek zarządu województwa pomorskiego.


Oddział Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Geriatrii liczy 45 łóżek i jest jednym z największych oddziałów w wejherowskim szpitalu. Miesięcznie jest tam hospitalizowanych średnio 200 pacjentów. W 2018 roku przyjęto 2522 chorych, a do końca listopada 2019 roku było to 2109 chorych. Na oddziale leczeni są pacjenci m.in. z chorobami układu pokarmowego, sercowo-naczyniowego płuc czy nerek.
 

Cieszę się, że dzięki wspólnym działaniom do dyspozycji mieszkańców oraz personelu medycznego oddano kolejne nowoczesne oddziały. To pokazuje, że współpraca lokalnych samorządów w zakresie podnoszenia jakości świadczenia usług zdrowotnych jest bardzo istotna i przynosi namacalne efekty – podkreśla Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Bezpieczna Rumia nr 41 - Budżet Obywatelski - Zagłosuj za Twoim Bezpieczeństwem !