Dzisiaj jest: 29.11.2021, imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

60-lecie Parafialnej Orkiestry Dętej

Dodano: 2 lata temu Czytane: 451 Autor:

Orkiestra Dęta przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi świętowała 60-lecie działalności artystycznej.

60-lecie Parafialnej Orkiestry Dętej

Orkiestra Dęta przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi świętowała 60-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji w niedzielę 26 stycznia w kościele odbył się koncert jubileuszowy pod dyrekcją Tadeusza Gruczy, który kieruje zespołem od 1976 roku. Wśród widzów nie zabrakło przedstawicieli władz miasta i powiatu.
 

Wspólnie z przewodniczącym rady miejskiej Arielem Sinickim mieliśmy przyjemność uczestniczyć w 60-leciu orkiestry. Był to koncert na naprawdę wysokim poziomie – przyznaje wiceburmistrz Piotr Wittbrodt. – Wszystkim członkom orkiestry bardzo dziękuję za obecność w życiu kulturalnym miasta i życzę dalszych sukcesów oraz satysfakcji płynącej ze wspólnego muzykowania – dodaje.


Muzycy poświęcają wiele czasu i wysiłku, aby kultywować tradycję parafialnej orkiestry. Występują przede wszystkim na uroczystościach religijnych, festynach, festiwalach i pielgrzymkach, gdzie przyjmowani są z entuzjazmem.

Orkiestra może się również pochwalić pewnymi osiągnieciami. W 2014 roku zespół został nagrodzony medalem „Za zasługi dla powiatu wejherowskiego” za promocję regionu i wieloletnie krzewienie kultury muzycznej wśród społeczności regionu.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !