Dzisiaj jest: 22.2.2020, imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

60-lecie Parafialnej Orkiestry Dętej

Dodano: miesiąc temu Czytane: 171 Autor:

60-lecie Parafialnej Orkiestry Dętej

Orkiestra Dęta przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi świętowała 60-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji w niedzielę 26 stycznia w kościele odbył się koncert jubileuszowy pod dyrekcją Tadeusza Gruczy, który kieruje zespołem od 1976 roku. Wśród widzów nie zabrakło przedstawicieli władz miasta i powiatu.

Wspólnie z przewodniczącym rady miejskiej Arielem Sinickim mieliśmy przyjemność uczestniczyć w 60-leciu orkiestry. Był to koncert na naprawdę wysokim poziomie – przyznaje wiceburmistrz Piotr Wittbrodt. – Wszystkim członkom orkiestry bardzo dziękuję za obecność w życiu kulturalnym miasta i życzę dalszych sukcesów oraz satysfakcji płynącej ze wspólnego muzykowania – dodaje.

Muzycy poświęcają wiele czasu i wysiłku, aby kultywować tradycję parafialnej orkiestry. Występują przede wszystkim na uroczystościach religijnych, festynach, festiwalach i pielgrzymkach, gdzie przyjmowani są z entuzjazmem.

Orkiestra może się również pochwalić pewnymi osiągnieciami. W 2014 roku zespół został nagrodzony medalem „Za zasługi dla powiatu wejherowskiego” za promocję regionu i wieloletnie krzewienie kultury muzycznej wśród społeczności regionu.

UWAGA ! - Ostrzegamy przed oszustami działającymi metodą tzw. na policjanta. Apelujemy aby nie przekazywać pieniędzy obcym osobom i dzwonić pod numer 112 !