Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

200. urodziny Stanisława Moniuszki

Dodano: 2 lata temu Czytane: 633 Autor:

W niedzielę minęło 200 lat od urodzin wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki. Z tej okazji w całym kraju odbyły się koncerty i wystawy upamiętniające artystę.

200. urodziny Stanisława Moniuszki

W niedzielę minęło 200 lat od urodzin wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki. Z tej okazji w całym kraju odbyły się koncerty i wystawy upamiętniające artystę. W obchody włączył się również Miejski Dom Kultury, który zorganizował wernisaż podsumowujący konkurs malarski. 
 

Konkurs został ogłoszony w lutym i jego tematem przewodnim był portret Stanisława Moniuszki albo scena rodzajowa związana z operą „Halka” lub „Straszny Dwór”. Prace konkursowe oceniało jury w składzie: Eugeniusz Lademann, Hanna Haponiuk, Mirella Jałocha, Lucyna Miotk oraz Krzysztof Brzozowski. 


Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w minioną niedzielę. Wyróżnienia w imieniu burmistrza wręczał zastępca Piotr Wittbrodt. Wernisaż prac laureatów poprzedzony został częścią artystyczną, w której wystąpił Chór św. Cecylii pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego oraz solistka Anna Osior. Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać utwory kompozytora m.in. z opery „Halka” oraz pieśni „Prząśniczka”, czy „Znasz-li ten kraj”. 

Wydarzenie odbyło się pod patronatem burmistrza Rumi Michała Pasiecznego. 
 
Wyniki konkursu: 

  • I miejsce- Krzysztof Wieczorek
  • II miejsce- Zofia Bartoszewicz 
  • III miejsce- Alfons Zwara 


Wyróżnienia otrzymali: 

  • Michał Owczarz
  • Jolanta Kitowska 
  • Maria Sułkowska 
  • Jadwiga Jackowska 
  • Józef Górecki 
Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.