Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Rumia organizuje interaktywny konkurs wiedzy o UE, nagrodą wyjazd do Brukseli

Dodano: 2 lata temu Czytane: 325 Autor:

Uczniowie rumskich szkół, którzy ukończyli 15 lat, wkrótce będą mogli wykazać się wiedzą o Unii Europejskiej.

Rumia organizuje interaktywny konkurs wiedzy o UE, nagrodą wyjazd do Brukseli

Uczniowie rumskich szkół, którzy ukończyli 15 lat, wkrótce będą mogli wykazać się wiedzą o Unii Europejskiej. Urząd miasta przygotowuje interaktywny turniej w formule zbliżonej do popularnych „Milionerów”. Główną nagrodą w konkursie będzie wyjazd do Brukseli, podczas którego zwycięski zespół odwiedzi Parlament Europejski.
 

Podczas zabawy uczniowie będą odpowiadać na pytania związane m.in. z historią i strukturami Unii Europejskiej, państwami członkowskimi, symbolami wspólnoty czy wykorzystaniem unijnych funduszy przez Polskę i Rumię. Celem inicjatywy jest przede wszystkim kształtowanie postaw obywatelskich oraz zainteresowanie młodzieży problematyką europejską.
 

Zgłoszenia są przyjmowane do 5 marca, natomiast turniej odbędzie się 20 marca w hali MOSiR i zostanie przeprowadzony w nowoczesnej formule Quizspotter, która umożliwia obserwowanie pytań oraz bieżącego rankingu na dużym ekranie. Każda placówka oświatowa może wystawić maksymalnie trzy drużyny. Trzyosobowe zespoły będą udzielać odpowiedzi za pomocą tabletu. Wygra drużyna, która po 21 pytaniach zdobędzie najwięcej punktów.
 

Nagrodą główną jest wycieczka do siedziby Parlamentu Europejskiego w terminie 24-28 maja. Wyjazd jest możliwy dzięki zaproszeniu europosła Janusza Lewandowskiego, dlatego za program wyjazdu odpowiada biuro poselskie. W ramach wyjazdu drużynie i opiekunowi zostanie zagwarantowany transport, zakwaterowanie, zwiedzanie oraz wyżywienie. Pozostałe drużyny biorące udział w interaktywnym turnieju otrzymają nagrody rzeczowe.
 

Mieszkańcy Rumi mieli już okazję uczestniczyć w interaktywnym quizie w ramach obchodów 65. urodzin miasta. Wówczas zmagania na poziomie szkolnym wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej numer 4, natomiast wśród dorosłych najlepsi okazali się strażnicy miejscy. Wszyscy uczestnicy otrzymali zestawy gadżetów, a laureatom wręczono dodatkowo pamiątkowe dyplomy.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !