Dzisiaj jest: 28.3.2020, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

KORONAWIRUS - Ważne informacje ! SPRAWDŹ !

Rozpoczyna się remont ul. Pomorskiej – będą utrudnienia

Dodano: miesiąc temu Czytane: 234 Autor:

Rozpoczyna się remont ul. Pomorskiej – będą utrudnienia

Dwuetapowe przejście dla pieszych, nowa nawierzchnia drogowa i pas rozdziału z lewoskrętami – między innymi takie zmiany zajdą w najbliższych miesiącach na ulicy Pomorskiej w Rumi. Prace rozpoczną się w środę 4 marca, od tego dnia zacznie też obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu.

Zgodnie z projektem na odcinku od ronda Unii Europejskiej do ronda rotmistrza Pileckiego pojawi się nowa nawierzchnia drogowa, chodniki oraz bitumiczne ścieżki rowerowe – po obu stronach ulicy. Wykonany zostanie również pas rozdziału wraz z lewoskrętami, przebudowane zostaną zatoki autobusowe, a jedno z przejść dla pieszych stanie się dwuetapowe.

Na czas realizacji prac na odcinku objętym przebudową będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy – naprzemiennie, w zależności od potrzeb wykonawcy robót, lewym lub prawym pasem ruchu. Objazd będzie się odbywał ulicami Dąbrowskiego i Gdańską. Wyznaczono także tymczasowe przystanki komunikacji miejskiej w ciągu ulicy Dąbrowskiego. Wszelkie prace powinny się zakończyć w październiku tego roku.

Szacowany koszt całego przedsięwzięcia to około 4 mln zł. Dzięki współpracy Urzędu Miasta Rumi ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie i Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku, urząd zapłaci jedynie 25% tej kwoty.

UWAGA ! WAŻNE ! ------->>> KORONAWIRUS – najważniejsze informacje, zalecenia i decyzje podjęte ze względów profilaktycznych przez Burmistrza Rumi