Dzisiaj jest: 28.3.2020, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

KORONAWIRUS - Ważne informacje ! SPRAWDŹ !

Za nami premierowy pokaz „Świadków historii”

Dodano: miesiąc temu Czytane: 128 Autor:

Za nami premierowy pokaz „Świadków historii”

Kilkadziesiąt osób wspólnie poznało biografię Alfonsa Trockiego – blisko 100-letniego mieszkańca Rumi biorącego czynny udział w drugiej wojnie światowej. Okazją do wyjątkowego spotkania z weteranem był premierowy pokaz pierwszego odcinka nowego serialu dokumentalnego pt. „Świadkowie historii”.

Lokalni pasjonaci historii, mieszkańcy i przedstawiciele władz miasta, a także rodzina i przyjaciele Alfonsa Trockiego oraz bohater projekcji we własnej osobie. Wszyscy przybyli w piątkowy wieczór (28 lutego) do Stacji Kultura, by zobaczyć pierwszy odcinek „Świadków historii”. Produkcja jest swoistą kontynuacją zeszłorocznego miniserialu „Śladami dawnej Rumi”, jednak tym razem narratorami opowieści są wiekowi mieszkańcy miasta.

Realizacja obu wspomnianych produkcji autorstwa Darka Rybackiego odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pasjonat, w dowód uznania za swoje działania na rzecz propagowania lokalnej historii, podczas premierowego pokazu został powołany przez burmistrza Michała Pasiecznego do pełnienia społecznej funkcji pełnomocnika burmistrza do spraw historii miasta.

To dla mnie ogromny zaszczyt i motywacja do dalszej pracy. Bardzo dziękuję burmistrzowi za zaufanie i obiecuję go nie zawieść – powiedział Darek Rybacki.

Wszystkie 24 odcinki „Świadków historii” będą regularnie publikowane w mediach społecznościowych oraz na miejskim kanale YouTube. Serial będzie również dostępny na cyfrowych nośnikach, które otrzymają m.in. rumskie instytucje kulturalne oraz szkoły.

UWAGA ! WAŻNE ! ------->>> KORONAWIRUS – najważniejsze informacje, zalecenia i decyzje podjęte ze względów profilaktycznych przez Burmistrza Rumi