Dzisiaj jest: 28.3.2020, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

KORONAWIRUS - Ważne informacje ! SPRAWDŹ !

Pomóż innym zrobić zakupy! Poszukiwani wolontariusze

Dodano: tydzień temu Czytane: 30 Autor:

Pomóż innym zrobić zakupy! Poszukiwani wolontariusze

W najbliższych dniach osoby starsze, niepełnosprawne i chore, dla których koronawirus stanowi największe zagrożenie, powinny pozostać w domach. Chcąc wesprzeć mieszkańców, którzy nie mogą liczyć na pomoc bliskich, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rumi uruchamia akcję polegającą na robieniu dla nich zakupów: żywności, środków czystości czy leków. Potrzebni będą jednak wolontariusze.

Wszystkie osoby, które chcą pomóc w realizacji tego przedsięwzięcia jako wolontariusze, proszone są o kontakt telefoniczny pod numerami: 531 646 156 oraz 58 671 05 56 (wew. 816) lub mailowy sekretariat@mops.rumia.pl.

Zgłoszenia od osób, które potrzebują takiej pomocy, przyjmowane będą od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30 pod numerami telefonów (58 671 05 56, 537 858 132, 537 825 858, 536 808 915, 536 807 295, 537 808 821, 537 808 386) oraz mailowo pod adresem: sekretariat@mops.rumia.pl. Pracownicy MOPS-u będą weryfikować wszelkie sygnały, a następnie wyznaczać koordynatora, który ustali szczegóły dotyczące terminu oraz sposobu realizacji i rozliczenia zakupów.

To wyjątkowo trudna sytuacja dla nas wszystkich, a w szczególności dla osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych, które nie mogą liczyć na wsparcie bliskich. Dlatego wspólnie z MOPS-em uruchomiliśmy system wsparcia dla tych mieszkańców. Mam nadzieję, że rumianie po raz kolejny nas nie zawiodą – mówi wiceburmistrz miasta Piotr Wittbrodt.

UWAGA ! WAŻNE ! ------->>> KORONAWIRUS – najważniejsze informacje, zalecenia i decyzje podjęte ze względów profilaktycznych przez Burmistrza Rumi