Dzisiaj jest: 17.9.2021, imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza

Reklama:

Stacja Kultura ponownie została polską stolicą komiksu

Dodano: 2 lata temu Czytane: 276 Autor:

W sobotę 7 marca odbyła się już 3. edycja festiwalu komiksu Rumia Comic Con. Z roku na rok impreza się rozrasta i przyciąga coraz większe tłumy miłośników kultury komiksowej ...

Stacja Kultura ponownie została polską stolicą komiksu

W sobotę 7 marca odbyła się już 3. edycja festiwalu komiksu Rumia Comic Con. Z roku na rok impreza się rozrasta i przyciąga coraz większe tłumy miłośników kultury komiksowej z najodleglejszych zakątków Polski. Tegoroczna frekwencja ponownie przerosła oczekiwania organizatorów, którzy już ogłosili termin przyszłorocznej imprezy. Czwarta edycja odbędzie się 13 marca 2021.
 

Rumia Comic Con to kameralna impreza z udziałem gwiazd polskiego komiksu i atrakcjami dla osób w każdym wieku. Rumska biblioteka organizuje to wydarzenie we współpracy z Łukaszem Kowalczukiem – mieszkańcem Rumi, uznanym autorem i ilustratorem komiksów. W Stacji Kultura mieści się jego pracownia komiksowa, w ramach której prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży z rumskich szkół oraz współorganizuje festiwal Rumia Comic Con.
 

Rumia Comic Con to impreza unikalna w skali kraju, której koncepcja wyrasta z wielkiej pasji, wiedzy i doświadczenia pomysłodawcy – Łukasza Kowalczuka. Skupia się ona na historiach, sztuce, procesie twórczym, autorach i czytelnikach. Uczestnicy mogą posłuchać rozmów i wykładów, obejrzeć filmy i wystawy, wziąć udział w warsztatach, zakupić nowości i archiwalia czy pograć w gry (video, rpg, figurkowe).
 

W ramach tegorocznego festiwalu pojawiło się kilka nowości, między innymi odbyły się warsztaty cosplay, w trakcie których uczestnicy przygotowali kostiumy ulubionych bohaterów i mieli okazję zaprezentować stworzone dzieła. Prezentacji projektów towarzyszyła prelekcja doświadczonej cosplayerki Justyny „Esmeten” Kieczmer, która zachęcała do rozpoczęcia twórczej przygody. Finałem trzeciej edycji imprezy był spektakl pt. „Z okna komiksu – etiudy na podstawie Mysiej Straży oraz Wielkiej ucieczki z ogródków działkowych” w wykonaniu Teatru w Międzyczasie. Teatr tworzy grupa teatralna działająca w Stacji Kultura pod kierunkiem Anny Rekowskiej oraz Doroty Wolter.
 

Festiwalowi towarzyszyła wystawa ilustracji Jacka Teagle. Prace angielskiego rysownika można oglądać w Stacji Kultura do końca marca.
 

Oto tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się po Rumia Comic Con 3:

Nie byliśmy niestety na pierwszych dwóch edycjach, ale tym razem się udało i dojechaliśmy na zdecydowanie najlepszy Comic Con w PolsceKadr Ci w oko.

Z edycji na edycję poprzeczka jest coraz wyżej podnoszona, i to się czuje!Ultimate Comics.

Stacja Kultura wspaniale się rozwija. Odwiedziła nas cała masa komiksomaniaków w każdym wieku. Dziękujemy Łukaszowi Kowalczukowi za zaproszenie, trzymajcie tak dalej Czytelnia Nova.

Autorką zdjęć jest Aga Doborzyńska.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl