Dzisiaj jest: 29.11.2021, imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Rumia wspiera finansowo służby ratunkowe

Dodano: 2 lata temu Czytane: 297 Autor:

Podczas wtorkowego posiedzenia Rady Miejskiej Rumi (21 kwietnia) władze miasta zdecydowały się wesprzeć lokalne służby ratunkowe.

Rumia wspiera finansowo służby ratunkowe

Podczas wtorkowego posiedzenia Rady Miejskiej Rumi (21 kwietnia) władze miasta zdecydowały się wesprzeć lokalne służby ratunkowe. Pieniądze trafią do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz do wejherowskiego szpitala.
 

Na pomoc rumskim strażakom

Dzięki ponad 150 tysiącom złotych, które otrzymają od miasta strażacy, możliwy będzie zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego o wartości miliona złotych. Pojazd będzie wyposażony m.in. w zbiornik na wodę o pojemności 5000 litrów, 500-litrowy zbiornik na środek pianotwórczy, autopompę, system z linią szybkiego natarcia do podawania wody i piany, a także działko wodno-pianowe oraz maszt oświetleniowy. Pozostały sprzęt zostanie przełożony z samochodu, który służy strażakom już od 15 lat.

Nowy pojazd ma być jednym z dwóch samochodów tego typu pozostających na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 2 w Rumi. Będzie to jedyny w tej części powiatu wejherowskiego pojazd gaśniczy posiadający tak duży zapas wody. Dzięki temu zdecydowanie zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców oraz strażaków uczestniczących w działaniach gaśniczych i ratowniczych. Zakup i odbiór samochodu planowany jest jeszcze w tym roku.
 

W trosce o szpital

Chcąc ułatwić mieszkańcom dojazd do Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie, władze Rumi postanowiły przekazać 100 tysięcy złotych na budowę przyszpitalnego parkingu. Realizacja tej inwestycji będzie kosztować 1,5 miliona złotych, na co złożą się samorządy z powiatu wejherowskiego.

Ponadto wejherowski szpital, który leczy mieszkańców Rumi, otrzyma od miasta 10 tysięcy złotych na zakup urządzenia służącego do dekontaminacji wnętrz ambulansów oraz powierzchni sprzętu medycznego.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !