Dzisiaj jest: 29.11.2021, imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Rumia wspiera finansowo służby ratunkowe

Dodano: 2 lata temu Czytane: 297 Autor:

Rumia wspiera finansowo służby ratunkowe

Podczas wtorkowego posiedzenia Rady Miejskiej Rumi (21 kwietnia) władze miasta zdecydowały się wesprzeć lokalne służby ratunkowe. Pieniądze trafią do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz do wejherowskiego szpitala.

Na pomoc rumskim strażakom

Dzięki ponad 150 tysiącom złotych, które otrzymają od miasta strażacy, możliwy będzie zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego o wartości miliona złotych. Pojazd będzie wyposażony m.in. w zbiornik na wodę o pojemności 5000 litrów, 500-litrowy zbiornik na środek pianotwórczy, autopompę, system z linią szybkiego natarcia do podawania wody i piany, a także działko wodno-pianowe oraz maszt oświetleniowy. Pozostały sprzęt zostanie przełożony z samochodu, który służy strażakom już od 15 lat.

Nowy pojazd ma być jednym z dwóch samochodów tego typu pozostających na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 2 w Rumi. Będzie to jedyny w tej części powiatu wejherowskiego pojazd gaśniczy posiadający tak duży zapas wody. Dzięki temu zdecydowanie zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców oraz strażaków uczestniczących w działaniach gaśniczych i ratowniczych. Zakup i odbiór samochodu planowany jest jeszcze w tym roku.

W trosce o szpital

Chcąc ułatwić mieszkańcom dojazd do Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie, władze Rumi postanowiły przekazać 100 tysięcy złotych na budowę przyszpitalnego parkingu. Realizacja tej inwestycji będzie kosztować 1,5 miliona złotych, na co złożą się samorządy z powiatu wejherowskiego.

Ponadto wejherowski szpital, który leczy mieszkańców Rumi, otrzyma od miasta 10 tysięcy złotych na zakup urządzenia służącego do dekontaminacji wnętrz ambulansów oraz powierzchni sprzętu medycznego.

UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !