Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Rozpoczęła się metamorfoza rumskiego osiedla Zagórze

Dodano: rok temu Czytane: 429 Autor:

Na rumskim osiedlu Zagórze rozpoczęły się prace związane z przebudową infrastruktury podziemnej, w tym: sieci gazowej, przyłączy wodno-kanalizacyjnych oraz kanalizacji deszczowej.

Rozpoczęła się metamorfoza rumskiego osiedla Zagórze

Na rumskim osiedlu Zagórze rozpoczęły się prace związane z przebudową infrastruktury podziemnej, w tym: sieci gazowej, przyłączy wodno-kanalizacyjnych oraz kanalizacji deszczowej. Docelowo powstaną tam również place zabaw, ścieżki rowerowe czy nowoczesne boiska. Warta ponad 11,5 mln zł inwestycja ma się zakończyć w czerwcu 2021 roku.
 

Do tej pory w ramach rewitalizacji Zagórza udało się wyremontować 10 budynków wielorodzinnych oraz zbudować kładkę pieszo-rowerową nad Zagórską Strugą. Ponadto dobiega końca budowa docelowej siedziby Klubu Integracji Społecznej przy ul. Sabata. Równolegle, od stycznia 2018 roku, realizowany jest społeczny aspekt rewitalizacji, którego głównym celem jest aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców borykających się z bezrobociem.
 

Przetarg na wykonanie kompleksowego zagospodarowania oraz rozbudowę infrastruktury komunalnej na Zagórzu został rozstrzygnięty pod koniec stycznia. Obecnie realizowane są przede wszystkim roboty ziemne związane z siecią gazową i kanalizacją. Kolejnym etapem będzie budowa nowoczesnych boisk, placów zabaw, ścieżek rowerowych, chodników, parkingów, wiat przystankowych oraz miejsc integracji. Wykonawcą jest firma budowlano-drogowa MTM SA.
 

Rewitalizacja Zagórza poprawi jakość życia naszej społeczności w tych nieco zaniedbanych i mniej aktywnych rejonach. Obecnie postępuje budowa i przebudowa infrastruktury technicznej. Działania są kompleksowe, oprócz prac budowlanych prowadzone są działania społeczne. Nie zwalniamy tempa – podkreśla radny Tomasz Urbaniak-Dzienisz, przewodniczący komitetu do spraw rewitalizacji.


Projekt rewitalizacji zakłada również kompleksowe zagospodarowanie Góry Markowca, w tym stworzenie ścianki wspinaczkowej z wieżą widokową, ścieżek historyczno-edukacyjnych, trasy kolarstwa górskiego oraz schodów terenowych. Przetarg na to zadanie wkrótce zostanie ogłoszony. Wszelkie prace na Górze Markowca powinny się zakończyć do 2022 roku.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl