Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Teatr MDK-u w Rumi wchodzi na ekrany!

Dodano: 2 lata temu Czytane: 637 Autor:

Miejski Dom Kultury w Rumi otrzymał dofinansowanie w wysokości 90 tysięcy złotych z programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”.

Teatr MDK-u w Rumi wchodzi na ekrany!

Miejski Dom Kultury w Rumi otrzymał dofinansowanie w wysokości 90 tysięcy złotych z programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”. Dzięki zdobytym środkom finansowym MDK zrealizuje projekt pn. „Teatr w twoim monitorze”.

Cztery spektakle Zawodowego Teatru MDK zostaną opublikowane w internecie, w formie Teatru Telewizji. Spektakle skierowane są do szerokiego grona odbiorców – od dzieci, przez młodzież i dorosłych, aż po seniorów. Premiery zaplanowane są raz w miesiącu, do września, na kanale YouTube MDK Rumia.
 

Widzowie zobaczą spektakle:

  1. ”Pierwsza Lepsza, czyli komedia w jednym akcie wierszem" Aleksandra Fredro w reż. Elżbiety Mrozińskiej
  2. "Dyzio w krainie wyobraźni" Agaty Oriany Kwahs w reż. Agnieszki Skawińskiej, Piotra Lewickiego, Aleksandry Lis,
  3. "Noc Helvera" Ingmara Villqista w reż. Agnieszki Skawińskiej
  4. "Edyp" Sofoklesa w reż. Piotra Lewickiego.
 

Spektakle będą dostępne również w języku migowym oraz z napisami w języku angielskim.
 

Dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury spełnia się moje marzenie. Zawodowy Teatr MDK nagra wszystkie swoje spektakle w formie Teatru Telewizji. Nagramy to na trzy kamery. W sumie przy projekcie, przy tych czterech spektaklach, będzie pracowało około 30 osób – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK w Rumi. – Mamy możliwość takiej pełniejszej realizacji, ponieważ możemy współpracować np. z charakteryzatorką, możemy lepiej wypełnić scenografię. Są to bardzo ważne elementy, które nas cieszą i które dodadzą spektaklom artystycznego akcentu – dodaje.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !