Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Premiera rumskiego „Teatru w twoim monitorze”

Dodano: rok temu Czytane: 285 Autor:

Miejski Dom Kultury w Rumi odlicza dni do premiery online komedii Aleksandra Fredry „Pierwsza lepsza” w wykonaniu Zawodowego Teatru MDK.

Premiera rumskiego „Teatru w twoim monitorze”

Miejski Dom Kultury w Rumi odlicza dni do premiery online komedii Aleksandra Fredry „Pierwsza lepsza” w wykonaniu Zawodowego Teatru MDK. Spektakl zostanie zaprezentowany 27 czerwca o godzinie 18:00 w formie teatru telewizji. Spektakl będzie dostępny przez 48 godzin.
 

Zawodowy Teatr MDK Rumia działa zaledwie od 5 lat. Możliwość nagarnia teatru telewizji jest dla artystów nową formą, spotkaniem się z zupełnie innym rodzajem sztuki scenicznej. Taka możliwość cieszy. Gorąco zachęcamy do oglądania, ponieważ spektakle zrealizowane „pod kamerę” nabierają innego charakteru – podkreśla Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi.

  • Komedia Aleksandra Fredry pt. „Pierwsza lepsza, czyli komedia w jednym akcie wierszem” w reżyserii Elżbiety Mrozińskiej
  • Obsada: Angelika Weichbrodt, Agnieszka Skawińska, Piotr Lewicki oraz Michał Cyran
  • Charakteryzacja: Berenika Pałkowska
  • Realizacja: RAT FILM
  • Koordynacja, tłumaczenie j. angielski: Agnieszka Zawadzińska
  • Tłumaczenie na j. migowy: Anna Borycka
  • Opis fabuły: bohater komedii „Pierwsza lepsza”, Alfred, człowiek w świecie bywały, pragnie się ożenić. Roztkliwia się nad przymiotami pięknej Julii, z którą jest po słowie, ale wciąż nie jest pewien, czy rzeczywiście powinien ją poślubić – wszak Julia jest wdową i może nadal myśli o nieżyjącym pierwszym mężu. Postanawia zdać się na los i ożenić z pierwszą lepszą panną, którą spotka w miejskim ogrodzie. Dwie pierwsze napotkane dziewczęta, młode i ładne, nie kwapią się do zamęścia. Za to trzecia ma na to ogromną ochotę. Pech chce, że jest to potworny babsztyl, budzący przerażenie i zgrozę. Alfred szuka pomocy i rady u zaprzyjaźnionego Zdzisława, lecz przyjaciel, o dziwo, namawia go do żeniaczki, zgodnie z obietnicą złożoną losowi. Czyni to ze spokojnym sumieniem, bo zna pewien sekret Julii. Niewiasta inteligentna i sprytna, która z ujmującą wyrozumiałością odnosiła się do rozterek narzeczonego, postanowiła bowiem ze swej strony trochę dopomóc Opatrzności… „Pierwsza lepsza” Aleksandra Fredry to klasyka komedii. Dowcipny i inteligentny tekst oraz wyraziste postacie zapewnią niezapomniane wrażenia i świetną zabawę.

Premiery online kolejnych trzech spektakli będą się odbywać raz w miesiącu, aż do września.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl