Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Przybywa placów zabaw w Rumi, rosną też koszty utrzymania

Dodano: rok temu Czytane: 707 Autor:

W ciągu najbliższych tygodni w Rumi pojawią się kolejne obiekty o rekreacyjnym charakterze.

Przybywa placów zabaw w Rumi, rosną też koszty utrzymania

W ciągu najbliższych tygodni w Rumi pojawią się kolejne obiekty o rekreacyjnym charakterze. Będzie to wielozmysłowy tor przeszkód przy Szkole Podstawowej numer 6 oraz ekologiczna zjeżdżalnia, która najprawdopodobniej stanie na placu zabaw przy ul. Starowiejskiej. Pomimo trudnej sytuacji finansowej władze miasta zapowiadają, że to nie koniec tego typu inwestycji.


Do wyboru, do koloru

W połowie sierpnia rozpoczną się prace związane z utworzeniem innowacyjnej ścieżki sensorycznej przy Szkole Podstawowej numer 6 w Rumi. Obiekt został zaprojektowany z myślą o potrzebach dzieci oraz ich prawidłowym rozwoju, ma też pełnić funkcję integracyjną. Ścieżka będzie się składać m.in. z płotków o różnej wysokości, karuzeli, huśtawki, równoważni, ruchomej kładki oraz kolorowych opon. Pod opieką nauczyciela lub terapeuty najmłodsi będą mogli poruszać się wyznaczoną trasą bądź eksplorować otoczenie zgodnie z własnymi potrzebami.
 

Z kolei na placu zabaw przy ul. Starowiejskiej ma się pojawić nowoczesna zjeżdżalnia, stworzona ze zużytych smoczków i pluszaków, które zostały poddane recyklingowi. To efekt organizowanej przez firmę Smyk akcji pod nazwą „Smok za Smoka”. W tym internetowym plebiscycie Rumia zdobyła najwięcej głosów spośród wszystkich zgłoszonych miast, tym samym wygrywając ekologiczną zjeżdżalnię.


Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Mimo że tylko przez ostatnie 5 lat powstało 13 miejskich obiektów o charakterze rekreacyjno-sportowym, to zapotrzebowanie na tego typu infrastrukturę wciąż jest duże. Świadczyć o tym może m.in. zaangażowanie mieszkańców w akcje takie jak „Smok za smoka” czy „Podwórko Talentów Nivea”, a także liczba placów zabaw i boisk, które są budowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Mieszkańcy bardzo doceniają dotychczasowe inwestycje, ale nadal wskazują lokalizacje, w których przydałyby się dodatkowe urządzenia czy też zupełnie nowe place zabaw i boiska. Pomimo trudnej sytuacji budżetowej miasta, spowodowanej między innymi pandemią koronawirusa, staramy się odpowiadać na te potrzeby – podkreśla Ariel Sinicki, wiceburmistrz do spraw inwestycji. – Już dziś mogę zapewnić, że w najbliższych latach nowe miejsca do rekreacji powstaną na Zagórzu, Błoniach Janowskich i Górze Markowca, a także przy ul. Sędzickiego i Świętopełka. Będą to kolejne przyjazne mieszkańcom obiekty oferujące relaks i aktywny wypoczynek – przekonuje.


Znikające klamki

Każda inwestycja o charakterze rekreacyjno-sportowym wymaga nie tylko nakładów finansowych na jej realizację, ale i generuje spore koszty utrzymania. Od stycznia 2015 roku do lipca 2020 roku Rumia wydała blisko 900 tys. zł na utrzymanie miejskich placów zabaw. Ponad połowę tej kwoty (470 tys. zł) stanowią wydatki związane z przeglądami technicznymi, wymianą urządzeń oraz naprawami, a zdecydowana większość uszkodzeń to efekty niewłaściwego użytkowania, aktów wandalizmu oraz kradzieży.

Pracownicy wydziału Polityki Gospodarczej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska regularnie kontrolują miejskie place zabaw oraz inne obiekty rekreacyjne. W ramach patroli doglądają ich także strażnicy miejscy. Dodatkowo tereny te są objęte stałą umową z wykonawcą w zakresie utrzymania porządku i czystości. Mieszkańcy, którzy również zauważą uszkodzenia, mogą je zgłaszać pod numerem telefonu 58 679 65 60 lub za pośrednictwem facebookowej strony Miasto Rumia, dołączając zdjęcie usterki.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !