Dzisiaj jest: 21.9.2021, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Reklama:

Rok szkolny rozpoczęli od awansów

Dodano: rok temu Czytane: 597 Autor:

Powrót uczniów do szkół niemal zbiegł się z zawodowymi awansami rumskich nauczycieli.

Rok szkolny rozpoczęli od awansów

Powrót uczniów do szkół niemal zbiegł się z zawodowymi awansami rumskich nauczycieli. Odpowiedni staż pracy i zdany egzamin umożliwiły dziewięciu paniom wspięcie się na kolejny szczebel kariery zawodowej – od minionego poniedziałku (31 sierpnia) mogą się one pochwalić tytułem nauczyciela mianowanego.
 

Ślubowanie odbyło się na terenie Miejskiego Domu Kultury w Rumi w obecności przedstawicieli urzędu miasta, na czele z wiceburmistrzem Piotrem Wittbrodtem. Akty mianowania otrzymały: Joanna Wojciechowska (przedszkole „Bajka”), Emilia Ochońska (przedszkole „Bajka”), Monika Ryncarz (SP nr 1), Magdalena Walikowska (SP nr 4), Katarzyna Bojanowska (SP nr 6), Ewa Krasińska-Mitura (SP nr 6), Marlena Bigus (SP nr 6), Karolina Klepacka (SP nr 6) oraz Marzena Kriegel (SP nr 10).
 

Wszystkim paniom serdecznie gratuluję i życzę satysfakcji z wykonywanej pracy – podsumował uroczystość wiceburmistrz Rumi.O awans na nauczyciela mianowanego można się starać po przepracowaniu dwóch lat jako nauczyciel kontraktowy. Staż na nauczyciela mianowanego trwa 2 lata i 9 miesięcy, lecz może zostać przedłużony, jeśli podczas jego realizacji nauczyciel będzie nieobecny w pracy m.in. z powodu korzystania z uprawnień rodzicielskich. Mianowanie jest odrębną od umowy o pracę podstawą nawiązania stosunku pracy, która przede wszystkim gwarantuje większą stabilność zatrudnienia.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl