Dzisiaj jest: 11.5.2021, imieniny: Igi, Mamerta, Miry

Rok szkolny rozpoczęli od awansów

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 507 Autor:

Rok szkolny rozpoczęli od awansów

Powrót uczniów do szkół niemal zbiegł się z zawodowymi awansami rumskich nauczycieli. Odpowiedni staż pracy i zdany egzamin umożliwiły dziewięciu paniom wspięcie się na kolejny szczebel kariery zawodowej – od minionego poniedziałku (31 sierpnia) mogą się one pochwalić tytułem nauczyciela mianowanego.

Ślubowanie odbyło się na terenie Miejskiego Domu Kultury w Rumi w obecności przedstawicieli urzędu miasta, na czele z wiceburmistrzem Piotrem Wittbrodtem. Akty mianowania otrzymały: Joanna Wojciechowska (przedszkole „Bajka”), Emilia Ochońska (przedszkole „Bajka”), Monika Ryncarz (SP nr 1), Magdalena Walikowska (SP nr 4), Katarzyna Bojanowska (SP nr 6), Ewa Krasińska-Mitura (SP nr 6), Marlena Bigus (SP nr 6), Karolina Klepacka (SP nr 6) oraz Marzena Kriegel (SP nr 10).

Wszystkim paniom serdecznie gratuluję i życzę satysfakcji z wykonywanej pracy – podsumował uroczystość wiceburmistrz Rumi.

O awans na nauczyciela mianowanego można się starać po przepracowaniu dwóch lat jako nauczyciel kontraktowy. Staż na nauczyciela mianowanego trwa 2 lata i 9 miesięcy, lecz może zostać przedłużony, jeśli podczas jego realizacji nauczyciel będzie nieobecny w pracy m.in. z powodu korzystania z uprawnień rodzicielskich. Mianowanie jest odrębną od umowy o pracę podstawą nawiązania stosunku pracy, która przede wszystkim gwarantuje większą stabilność zatrudnienia.

Uwaga! Wizyta w urzędzie możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym jej umówieniu. Rejestracja odbywa się internetowo bądź telefonicznie.