Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Koncert w oknie na urodziny Stacji Kultura

Dodano: rok temu Czytane: 233 Autor:

Stacja Kultura zaprasza 11 września o godz. 17:00 na nietypowy koncert. Wstęp jest wolny.

Koncert w oknie na urodziny Stacji Kultura

Stacja Kultura zaprasza 11 września o godz. 17:00 na nietypowy koncert. Wstęp jest wolny.

Z racji obostrzeń sanitarnych nie możemy zaprosić naszych czytelników, jak co roku, do przestrzeni wypożyczalni, ale proponujemy w zamian wysłuchanie koncertu z okien Stacji Kultura. Recital „na dwie strony świata” zagra saksofonistka Paulina Strzegowska – zachęcają pracownicy biblioteki.

Koncert odbędzie się w oknach na pierwszym piętrze Stacji Kultura. Występ zostanie podzielony na dwie części: pierwsza będzie słyszalna od strony peronów dworcowych, druga – po krótkiej przerwie – od strony przystanków autobusowych.


Paulina Strzegowska – ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie saksofonu. Od wielu lat związana jest z Trójmiastem. Brała czynny udział w licznych projektach muzycznych, m.in. tworząc jeden z pierwszych w Polsce duetów wokalno-saksofonowych o nazwie „Golden Girls” grających muzykę klubową. Współpracowała m.in. z DJ-em Adamusem, z którym zagrała podczas „Zakończenia Lata z Radiem” w Pile. Grała w zespole muzyki reggae, występowała z pianistami i gitarzystami jazzowymi – jest otwarta na różne gatunki muzyczne oraz współpracę z innymi muzykami. Doskonale czuje się w klimatach jazzowych, bluesowych, soulowych, klubowych oraz pop. Wykonuje covery znanych utworów we własnych aranżacjach. Jest wszechstronną saksofonistką grająca zarówno na saksofonie altowym, sopranowym, jak i tenorowym. Swój warsztat instrumentalny doskonaliła podczas licznych warsztatów muzycznych i lekcji u wybitnych muzyków, takich jak Piotr Baron, Emil Kowalski, Wojciech Mrozek, Zbigniew Namysłowski czy Maciej Sikała.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl