Dzisiaj jest: 11.5.2021, imieniny: Igi, Mamerta, Miry

W Rumi przybyło małżeństw na medal

Dodano: 8 miesięcy temu Czytane: 198 Autor:

Kolejne małżeństwa z Rumi zasłużyły na prezydenckie medale.

W Rumi przybyło małżeństw na medal

Kolejne małżeństwa z Rumi zasłużyły na prezydenckie medale. Złote gody, czyli pięćdziesiątą rocznicę ślubu, tym razem obchodziło sześć par. Odznaczenia zostały wręczone podczas piątkowej (18 września) ceremonii odbywającej się w Miejskim Domu Kultury.

Jubileusze 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego świętowali: Grażyna i Ryszard Panasiukowie, Maria i Zdzisław Łebkowie, Irena i Ryszard Gąskowie, Maria i Jan Rosinkowie, Zofia i Gerard Zielonkowie oraz Bożena i Edward Ekiertowie.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie zostały nadane przez prezydenta RP, a wręczył je jubilatom wiceburmistrz Ariel Sinicki. Zastępca burmistrza podarował również parom kwiaty i upominki, a także złożył serdeczne życzenia.

Cieszę się, że udało nam się spotkać i uroczyście podziękować tym parom za to, że są wspaniałym przykładem budowania trwałych relacji międzyludzkich. Te małżeństwa są wzorem i przykładem dla kolejnych pokoleń – przyznaje Ariel Sinicki. – Mam nadzieję, że kolejne wspólnie spędzone lata przyniosą jubilatom wiele powodów do radości – dodaje wiceburmistrz.

Odznaką „Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” jest medal w kształcie stylizowanej, sześciopromiennej, srebrzonej, oksydowanej gwiazdy o średnicy 35 mm z ornamentowanymi promieniami łączącymi jej ramiona. Na awersie, w środku medalu, na okrągłej tarczy pokrytej różową emalią, umieszczone są dwie srebrzone, oksydowane róże. Na odwrotnej stronie w środku umieszczony jest monogram RP, a w otoku napis – „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Medal zawieszony jest na różowej wstążce o szerokości 35 mm z pionowym białym paskiem pośrodku.

Uwaga! Wizyta w urzędzie możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym jej umówieniu. Rejestracja odbywa się internetowo bądź telefonicznie.