Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Światowe Finały Odysei Umysłu: sukces uczniów z Rumi

Dodano: 2 lata temu Czytane: 365 Autor:

Uczniowie z Rumi ukończyli na 9. miejscu odbywające się w Stanach Zjednoczonych 40. Światowe Finały Odysei Umysłu. Jak podkreślają trenerzy rumskich Odyseuszy ...

Światowe Finały Odysei Umysłu: sukces uczniów z Rumi

Uczniowie z Rumi ukończyli na 9. miejscu odbywające się w Stanach Zjednoczonych 40. Światowe Finały Odysei Umysłu. Jak podkreślają trenerzy rumskich Odyseuszy, wynik ten jest zwieńczeniem rocznego treningu.
 

Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Przedsięwzięcie ma uczyć dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy w twórcze rozwiązywanie problemów. Stawiane przed uczestnikami wyzwania wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, a także zdolności manualnych.
 

Hanna, Julia, Lena, Natalia, Hubert i Kordian z Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi odegrali spektakl, do którego samodzielnie wymyślili scenariusz, napisali dialogi, wykonali scenografię i kostiumy, a także skonstruowali pojazd napędzany wkrętarką. Wszystko pod okiem trenerek – pani Moniki oraz pani Marioli. Dzięki wielomiesięcznym przygotowaniom dzieci oraz wychowawców, rumianie zostali mistrzami Polski i otrzymali przepustkę do światowych zmagań, które odbywały się w Stanach Zjednoczonych.
 

Całkowity koszt wyjazdu drużyny wynosił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jako, że kwota znacznie przekraczała możliwości młodych rumian, zorganizowali oni zbiórkę na stronie www.zrzutka.pl. W pomoc włączył się między innymi burmistrz Michał Pasieczny.
 

Ostatecznie, dzięki pomocy darczyńców oraz zaangażowaniu rodziców, uczniom Ekologicznej Szkoły Społecznej udało się spełnić marzenie i wyruszyć w przygodę życia. Finały odbywały się przez 5 dni – od 21 do 26 maja – na terenie Uniwersytetu Stanowego Michigan. Rumscy uczniowie zdobyli łącznie niespełna 304 punkty, plasując się na 9. miejscu. Najlepsi w rozwiązywaniu tego problemu okazali się młodzi Chińczycy, którzy zgromadzili ponad 343 punkty. Szczegółowe wyniki można znaleźć pod tym linkiem.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl