Dzisiaj jest: 11.5.2021, imieniny: Igi, Mamerta, Miry

Reklama:

MDK Rumia zaprasza na niepodległościowy spektakl muzyczny

Dodano: 6 miesięcy temu Czytane: 240 Autor:

W trudnych czasach kultura łączy siły – Miejski Dom Kultury w Rumi nawiązał współpracę z Dzierzgońskim Ośrodkiem Kultury, by wspólnie przygotować widowisko z okazji Święta Niepodległości.

MDK Rumia zaprasza na niepodległościowy spektakl muzyczny

W trudnych czasach kultura łączy siły – Miejski Dom Kultury w Rumi nawiązał współpracę z Dzierzgońskim Ośrodkiem Kultury, by wspólnie przygotować widowisko z okazji Święta Niepodległości.
 

Program niepodległościowy pt. „A ty siej” to spektakl muzyczny, który odbędzie się w formie online na profilach facebookowych i kanałach YouTube obu placówek. Premiera przewidziana jest na 11 listopada o godz. 18.00.

Spektakl „A ty siej” ma dotykać prawdy o naszej rzeczywistości, a także tego, czym jest dzisiaj niepodległość, w takich okolicznościach, a nie innych, którym wszyscy jesteśmy poddani – podkreśla reżyser widowiska Adam Łoniewski. – W samym tytule mieści się przepis, jak z tej sytuacji potwornego klinczu dzisiaj wyjść, jak ją znieść, nie eskalując w sobie gniewu i nienawiści, i nie zamieniając pięknych zdobyczy historycznych związanych z niepodległością jako oręża walki światopoglądowej – dodaje.

W naszej współpracy Dzierzgoń – Rumia w bardzo bezpiecznych warunkach we wsi Bągart przygotowujemy spektakl muzyczny, trwają próby i nagrania. Przyjechali do nas fantastyczni artyści z całej Polski. Okazuje się, ze te trudne warunki pandemiczne stworzyły taką okazję, byśmy mogły z dyrektorem rumskiego MDK-u bliżej się poznać i zrobić takie fantastyczne widowisko – mówi Magdalena Grodecka, dyrektor Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury.

Obecne czasy potrzebują tego, aby ludzie łączyli się, żeby wspólnie działali. Z Dzierzgońskim Ośrodkiem Kultury Miejski Dom Kultury w Rumi łączy siły, kultura łączy siły i za to najbardziej cenię ten projekt – zaznacza Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi.

  • Reżyseria – Adam Łoniewski
  • Aranże muzyczne, kontrabas – Marcin Lamch
  • Skrzypce, instrumenty perkusyjne – Michael Jones
  • Pianino, aranże muzyczne – Marzena Lamch-Łoniewska
  • Obsada: Bożena Belcarz, Marzena Lamch-Łoniewska, Agnieszka Skawińska, Jolanta Masny, Adam Łoniewski.
Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Uwaga! Wizyta w urzędzie możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym jej umówieniu. Rejestracja odbywa się internetowo bądź telefonicznie.