Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Bronisław Melzer – wernisaż wystawy online

Dodano: rok temu Czytane: 327 Autor:

Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza na kolejny wernisaż wystawy malarstwa.

Bronisław Melzer – wernisaż wystawy online
Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza na kolejny wernisaż wystawy malarstwa. W czwartek 19 listopada swoją twórczość zaprezentuje Bronisław Melzer. O wystawie pt. „Okolice” porozmawia z artystą dyrektor jednostki Agnieszka Skawińska. W części artystycznej wystąpi, działający przy MDK Rumia, zespół wokalny Muzaika pod kierownictwem Marzeny Graczyk. Premiera materiału odbędzie się 19 listopada o godzinie 18:00 w mediach społecznościowych MDK-u.
 
O artyście: Bronisław Melzer swój talent rozwijał już od najmłodszych lat pod okiem Wiktorii Lewickiej. Pod koniec lat 70. umiejętności doskonalił w sekcji plastycznej Morskiego Domu Kultury w Gdańsku. Jego prace zostały zauważone przez plastyków Wojewódzkiego Ośrodka Kultury, od tamtej pory brał udział w licznych plenerach malarskich (m.in. w Łebie, Starogardzie Gdańskim, Helu oraz w Orlu i na Żuławach). Pierwsze kroki stawiał w technice akwarelowej, natomiast z biegiem lat jego obrazy były coraz częściej i odważniej malowane olejem. Eksperymentując w tej technice, inspirował się malarstwem impresjonistów. W jego twórczości można dostrzec, iż główną zasadą, jaką kieruje się tworząc swoje dzieła, jest uchwycenie momentu, sensualnej chwili podkreślonej światłem i barwą. Prace składające się na wystawę pt. „Okolice” powstawały przez ostatnie dwa lata. Bronisław Melzer przedstawia na nich piękno Kaszub. Są to pejzaże z Rumi, Dębek czy Bieszkowic.
 
W części artystycznej wystąpi zespół wokalny Muzaika. Muzaika istnieje od 2011 roku, od początku pod okiem pani dyrygent Marzeny Graczyk. W obecnym składzie zespół śpiewa od października 2017. Latem 2018 Muzaika po raz pierwszy zawitała w studiu nagraniowym, a w styczniu 2019 opublikowała pierwsze profesjonalne nagranie. Zespół występuje na koncertach na żywo i ciągle poszerza swój repertuar o nowe utwory.
 
Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl