Dzisiaj jest: 28.7.2021, imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Reklama:

Dwa czołowe zdarzenia w powiecie wejherowskim

Dodano: miesiąc temu Czytane: 141 Autor:

Wczoraj policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych, do których doszło w powiecie wejherowskim.

Dwa czołowe zdarzenia w powiecie wejherowskim
Wczoraj policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych, do których doszło w powiecie wejherowskim. Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Przetoczyno, a dwadzieścia minut później do kolejnego czołowego zdarzenia w Rumi na ul. Kamiennej. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzeń drogowych i wyjaśniali okoliczności.

Wczoraj około godziny 16:20 dyżurny otrzymał informację o wypadku drogowym, do którego doszło w Przetoczynie na ul. Pomorskiej. Jak ustalili mundurowi, 27-letni kierowca volkswagena z powiatu Nowy Dwór Gdański prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym man, którym kierował gdynianin. Obaj kierowcy zostali sprawdzeni alko-testem, byli trzeźwi. Kierowca volkswagena został przewieziony do szpitala.

Następne zgłoszenie do dyżurnego wpłynęło około godziny 16:40 i dotyczyło zdarzenia z Rumi z ul. Kamiennej. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ustalali okoliczności. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 37-latek z powiatu puckiego, kierujący samochodem volkswagen passat jadąc ulicą Kamienną w kierunku drogi krajowej, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na  drodze, stracił panowanie na samochodem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z audi, którym kierowała 39-latka z powiatu wejherowskiego. Kobieta została przewieziona do szpitala. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowców, byli trzeźwi.

 Teraz sprawami wypadków zajmą się funkcjonariusze śledczy, którzy będą dokładnie ustalali okoliczności i przebieg obu zdarzeń.

 Pamiętajmy, że zgodnie z Ustawą Kodeks Karny  za spowodowanie wypadku drogowego grożą poważne konsekwencje.

 Zgodnie z art. 177 Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone wart.157§1,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6miesięcy do lat 8.

Policjanci przypominają i apelują!

Zachowamy rozsądek i ostrożność na drodze. Najczęstszą przyczyną wypadków jest niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Kierowcy często przeceniają swoje umiejętności, a to skutkuje tym, że powodują bardzo niebezpieczne sytuacje drogowe i są sprawcami wypadków.
Źródło: www.wejherowo.policja.gov.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl