Dzisiaj jest: 5.12.2021, imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Balony z Helem Rumia - tel.: 531 06 96 96

Reklama:

Orlik przy ul. Świętopełka w Rumi przejdzie gruntowny remont

Dodano: miesiąc temu Czytane: 133 Autor:

Po blisko 10 latach użytkowania ogólnodostępne boisko piłkarskie zlokalizowane przy ul. Świętopełka w Rumi zostanie zmodernizowane.

Orlik przy ul. Świętopełka w Rumi przejdzie gruntowny remont

Po blisko 10 latach użytkowania ogólnodostępne boisko piłkarskie zlokalizowane przy ul. Świętopełka w Rumi zostanie zmodernizowane. Na realizację tego zadania urząd miasta pozyskał ponad 200 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prace mają ruszyć na początku przyszłego roku.
 

Największą zmianą, jaka zajdzie w ramach wartej przeszło 650 tysięcy złotych inwestycji, będzie remont nawierzchni boiska o wymiarach 30 × 62 m. Projekt przewiduje także odnowienie ogrodzenia, piłkochwytów i wymianę oświetlenia.

Modernizacja orlika przy ul. Świętopełka to bardzo ważna i potrzebna inwestycja. Prace obejmą nie tylko wymianę nawierzchni syntetycznej na boisku do piłki nożnej, ale także wymianę oświetlenia na ledowe, montaż piłkochwytów i wykonanie nowej podbudowy, która dzięki lepszej amortyzacji będzie stanowiła większą ochronę przed kontuzjami kolan i stawów – wyjaśnia Jolanta Król, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. – Boisko jest ogólnodostępne, korzystają z niego rumianie ze wszystkich grup wiekowych. W dni powszednie na lekcje wychowania fizycznego przychodzą tu uczniowie. Popołudniami na orliku aktywnie spędzają czas inni mieszkańcy. Natomiast członkowie rumskich klubów sportowych przeprowadzają na tym boisku treningi według ustalonego harmonogramu. Obiekt jest oblegany także w weekendy, kiedy ludzie chcą pograć w piłkę nożną. Każdego dnia przez ten orlik przewija się kilkaset osób, przez co nawierzchnia ulega uszkodzeniom oraz zużyciu. Dlatego informacja o pozyskanym dofinansowaniu sprawiła mi ogromną radość, zwłaszcza że technologie poszły do przodu – podkreśla.

Zdaniem doświadczonych użytkowników rumski orlik jest wyjątkowy w skali kraju. Obiekt posiada niezwykłe zaplecze techniczne oraz wyposażenie, w tym 9 szatni z prysznicami i toaletami, magazyn na sprzęt oraz pomieszczenie przeznaczone dla animatorów sportu. Eksploatacja infrastruktury doprowadziła jednak do zniszczeń.

Regularnie korzystam z tego boiska jako zawodnik klubu Arka Rumia Rugby. W zasadzie to korzysta cały klub, a przede wszystkim grupy młodzieżowe. Stan nawierzchni jest już fatalny, na tak zniszczonej murawie bardzo łatwo o kontuzję. Doprowadziła do tego duża intensywność treningów, co świadczy o tym, że dzieciaki nie przesiadują tylko w domu przed telewizorem czy telefonem, jeśli mają gdzie ćwiczyć – mówi radny Marcin Kaczmarek, członek Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. – Myślę, że takie inwestycje, jak modernizacja orlika, mają bardzo dobry wpływ na życie mieszkańców, szczególnie miłośników sportu. Co jakiś czas powstają w Rumi nowe boiska, ale wkrótce okazuje się, że przydałoby się kolejne. W samej Arce Rumia Rugby trenuje około 150 dzieci, nie licząc seniorów. Najważniejsze jest zdrowie dzieci, trzeba zapewniać im odpowiednie warunki do rozwoju i wychowania przez sport, a ich oczekiwania dotyczące infrastruktury są większe niż nasze, kiedy byliśmy w ich wieku – podsumowuje.


Zadanie pn. „Remont boiska piłkarskiego Orlik przy ul. Świętopełka w Rumi” dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
 

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! „Wielkie choinek ubieranie” w Galerii Rumia !