Dzisiaj jest: 17.9.2021, imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza

Reklama:

Policjanci apelują – „Nie daj się oszukać metodą na BLIK-a”

Dodano: 2 lata temu Czytane: 488 Autor:

Wejherowscy policjanci ostrzegają przed nową metodą oszustów na tzw. "BLIK-a.

Policjanci apelują – „Nie daj się oszukać metodą na BLIK-a”

Wejherowscy policjanci ostrzegają przed nową metodą oszustów na tzw. "BLIK-a. Oszuści wykradają dane do kont na profilach społecznościowych, po czym logują się do nich. Kolejnym krokiem przestępców jest znalezienie na liście znajomych osoby, do której wysyłają wiadomość z prośbą o pożyczenie pieniędzy na zakupy.
 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie ostrzegają przed nową metodą oszustwa internetowego. Metoda wyłudzenia pieniędzy metodą "BLIK" polega na uzyskaniu kodu BLIK ofiary. Oszust włamuję się na konto portalu społecznościowego wybranej przez siebie osoby, a następnie wysyła poprzez komunikator do jej znajomych wiadomość z prośbą o pożyczenie pieniędzy. Najczęściej  w treści wiadomości przestępcy proszą o pożyczkę, tłumacząc się nagłą potrzebą, np. że właśnie stoi przed kasą, a okazało się, że zapomniał wziąć ze sobą portfela. W dalszej kolejności oszust prosi osobę o podanie kodu BLIK, co umożliwia mu wypłacenie gotówki z bankomatu.
 

Mundurowi apelują o zachowanie ostrożności. Uważajmy komu udostępniamy nasze kody upoważniające do wypłaty pieniędzy z naszego konta.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl