Reklama:
HurtowniaAnimatora.pl - Wszystko na Twoje Party !

Dzisiaj jest: 4.10.2025, imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii

Reklama: KursAnimatora.pl - Kursy Internetowe z Licencją na Zabawianie !

W Stacji Kultura w Rumi zagrano dla Ukrainy

Dodano: 4 lata temu Czytane: 446 Autor:

W niedzielę 20 marca w Stacji Kultura odbył się koncert zespołu Słowiańska Dusza.

W Stacji Kultura w Rumi zagrano dla Ukrainy

W niedzielę 20 marca w Stacji Kultura odbył się koncert zespołu Słowiańska Dusza. Był to wieczór pełen wzruszeń zakończony wspólnie zaśpiewanym hymnem Ukrainy.

Słowiańska Dusza to zespół, którego członkowie pochodzą z Polski, Ukrainy i Białorusi. Połączyła ich miłość do muzyki i chęć ocalenia bogactwa kulturowego narodów słowiańskich. Podczas koncertu w Stacji Kultura muzycy wykonali piosenki folkowe oparte na tradycyjnych pieśniach ludowych: polskich, ukraińskich i białoruskich. Nie zabrakło też utworów Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego.

Wydarzenie było połączone ze zbiórką pieniędzy na zakup podstawowych materiałów medycznych oraz artykułów plastycznych i szkolnych dla ukraińskich dzieci. Stowarzyszanie „Pomóż Sąsiadowi”, które kwestowało podczas koncertu, uzbierało na ten cel ponad 1500 złotych.

Dziękujemy zespołowi za piękny, pełen emocji wieczór, a stowarzyszeniu i licznie przybyłym czytelnikom za chęć niesienia pomocy – podsumowali pracownicy biblioteki.


Fot. Joanna Kowalczuk / Stacja Kultura

Źródło: rumia.eu


Reklama Impra.Shop


Kurs Animatora Zabaw dla Dzieci już 17.10.2025 w GDAŃSKU ! Sprawdź Teraz ! Zostań Animatorem Zabaw i zarabiaj na organizacji zabaw dla dzieci !