Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

Podwórko Talentów Nivea staje się rzeczywistością

Dodano: 2 lata temu Czytane: 471 Autor:

W Rumi powstanie plac zabaw o wartości ćwierć miliona złotych, za którego budowę samorząd nie zapłaci ani złotówki.

Podwórko Talentów Nivea staje się rzeczywistością

W Rumi powstanie plac zabaw o wartości ćwierć miliona złotych, za którego budowę samorząd nie zapłaci ani złotówki. Jest to możliwe, dzięki wygranej w internetowym głosowaniu, w którym miasto zgromadziło ponad 40 tysięcy głosów. Obiekt zwany Podwórkiem Talentów Nivea zastąpi dotychczasowy plac zabaw zlokalizowany przy MDK-u.
 

Aby wygrać taki obiekt, trzeba było się znaleźć w ścisłej czołówce ogólnopolskiego głosowania, które trwało od 22 kwietnia do 20 czerwca. Rumia zakwalifikowana została do kategorii miejscowości liczących od 20 do 60 tysięcy mieszkańców. Każda zarejestrowana osoba mogła oddać jeden głos dziennie.
 

Dzięki wyjątkowej mobilizacji lokalnej społeczności – w tym nauczycieli, radnych, urzędników i całych rodzin – Rumi udało się zgromadzić aż 42 225 głosów, co uplasowało miasto na trzecim spośród pięciu miejsc na podium, które mają zagwarantowaną budowę Podwórka Talentów Nivea, czyli inwestycji o wartości około 250 tysięcy złotych, w pełni finansowej przez producenta kosmetyków.  

W obrębie tego wyjątkowego placu zabaw powstaną m.in. huśtawka w kształcie bocianiego gniazda, gra twister, ścianka wspinaczkowa, piaskownica naukowa, mini-planetarium, muzyczne tablice z bębnami czy scenka teatralna. W trzech różnych strefach (naukowej, artystycznej i sportowej) dzieci będą mogły kształtować poprzez zabawę swoją sprawność, wiedzę oraz wyobraźnię.

Otrzymaliśmy już wszystkie uzgodnienia potrzebne do budowy wygranego przez nas „podwórka” i właśnie ruszyły prace. Wkrótce zaprosimy wszystkich na wielkie otwarcie, a w szczególności tych, którzy dołożyli swoją cegiełkę do jego powstania – zapowiada Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej.

Obecnie demontowane są urządzenia dotychczasowego placu zabaw, a teren jest przygotowywany pod instalację nowego sprzętu. Część zdemontowanych urządzeń niestety nie nadawała się do dalszego użytku, natomiast pozostały sprzęt, którego stan na to pozwala, zasili istniejące place zabaw.
 

Podwórko Talentów zostanie oddane do dyspozycji mieszkańców najprawdopodobniej jeszcze we wrześniu.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.